ŁKS Commercecon Łódź rozpoczął od przegranej rywalizację w finale mistrzostw Polski. W 1. meczu o złote medale TAURON Ligi Developres Bella Dolina Rzeszów wygrał 3:1. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Ana Kalandadze.

Już początek meczu zwiastował problemy gospodyń. Rzeszowianki szybko zdobyły kilkupunktowe prowadzenie. Wiewióry wolno wchodziły w mecz, przewaga rywalek szybko rosła. As Weroniki Centki dał Developresowi prowadzenie 15:5. Gospodynie niewiele były w stanie zrobić. Ostatecznie rzeszowianki wygrały wysoko – do 14.

Drugiego seta nieznacznie lepiej rozpoczęły przyjezdne, jednak Ełkaesianki nie zamierzały odpuszczać. Blok na Jelenie Blagojević dał im remis po 14. Od tego momentu gospodynie nabierały wiatru w żagle. Po ataku Valentiny Diouf prowadziły 18:15. Do końca nie dały sobie odebrać przewagi, a wygraną 25:18 doprowadziły do remisu w meczu.

Wydawało się, że Łódzkie Wiewióry ponownie są w grze, jednak w trzecim secie rzeszowianki odzyskały swój rytm gry. Błąd Zuzanny Góreckiej dał przyjezdnym prowadzenie 9:5, a as serwisowy Any Kalandadze zwiększył przewagę rzeszowianek do stanu 15:7. ŁKS Commercecon walczył, zmniejszył jeszcze straty do dwóch punktów, ale w samej końcówce lepsze okazały się rywalki, które wygrały 25:21.

Rzeszowianki lepiej spisywały się od początku czwartej partii. Po ataku Centki prowadziły 9:4, a gdy piłkę skończyła Gabriela Orvosova, było już 14:8. W drugiej części seta trener Alessandro Chiappini zmienił Aleksandrę Grykę na Natalię Dróżdż, a młoda zawodniczka ŁKS-u zaprezentowała kilka dobrych zagrywek. To jednak nie wystarczyło, aby zmienić losy seta i meczu. Developres wygrał 25:16 i cały mecz 3:1.

MVP: Ana Kalandadze

ŁKS Commercecon Łódź – Developres Bella Dolina Rzeszów 1:3
(14:25, 25:18, 21:25, 16:25)

Składy zespołów:
ŁKS: Gryka (2), Witkowska (4), Diouf (23), Górecka (14), Ratzke (2), Scuka (10), Maj-Erwardt (libero) oraz Dróżdż, Hryshchuk (2), Gajer, Piasecka, Drabek 
Developres: Blagojević (11), Centka (12), Wenerska (1), Orvosova (13), Kalandadze (25), Jurczyk (7), Szczygłowska (libero) oraz Rapacz (2), Bińczycka