W drugim meczu półfinałowym ponownie lepsze okazały się siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów, które pokonały ŁKS Commercecon Łódź 3:1. Tym samym rzeszowianki awansowały do finału, natomiast Łódzkie Wiewióry zagrają o brązowy medal.

Mecz rozpoczął się od od udanej akcji Veronika Jones-Perry, ale w rewanżu skutecznie zaatakowała Kara Bajema (1:1). Skuteczny blok rzeszowianek dał im prowadzenie 10:7 i od tego momentu przyjezdne budowały solidną przewagę. Po kolejnej akcji Bajemy prowadziły już 23:15, a błąd dotknięcia siatki po stronie łodzianek zakończył seta wygraną gości 25:17. 

Podrażnione gospodynie dobrze rozpoczęły drugą partię, przy zagrywkach Joanny Pacak zbudowały przewagę 7:2. Nie były jednak w stanie utrzymać wysokiego prowadzenie. Po ataku Bajemy mieliśmy remis po 9, a zbicie Magdaleny Jurczyk dało kolejny- 13:13. As serwisowy Julity Piaseckiej wyprowadził gospodynie na prowadzenie 18:16. W końcówce jeszcze Developres wyrównał na 21:21 za sprawą zagrywki Katarzyny Wenerskiej, ale ostatecznie w tej odsłonie lepsze okazały się Łódzkie Wiewióry, które po ataku Valentiny Diouf wygrały 25:23.

Dużo emocji przyniósł początek trzeciej partia. Atak Magdaleny Jurczyk dał remis 7:7, ale skuteczne zbicie Jeleny Blagojević dało przyjezdnym prowadzenie 10:8. Wydawało się, że zacięta walka będzie trwała od początku do końca, jednak Developres zbudował sobie prowadzenie 18:13. Łodzianki walczyły o każdą piłkę i to przyniosło rezultat, bowiem po zagrywce Piaseckiej traciły już tylko 2 punkty. W tym momencie o czas poprosił trener Antiga. Atak Bruny Honorio dał rzeszowiankom prowadzenie 21:18 i tej przewagi przyjezdne już nie wypuściły z rąk, wygrywając seta do 21. 

Dobrze rozpoczęły czwartą partię łodzianki, po ataku Klaudii Alagierskiej i bloku Piaseckiej prowadziły 4:1. Przy zagrywce Blagojević przyjezdne odrobiły jednak straty (8:8), a następnie wyszły na prowadzenie 13:10 po ataku Bajemy. Po bloku Anny Stencel rzeszowianki prowadziły już 20:15. Gospodynie ruszyły jeszcze w punktową pogoń. Po bloku Kamili Witkowskiej i ataku Valentiny Diouf trafiły trzy punkty (17:20). Niewiele zabrakło, aby gra toczyła się na przewagi. Przy stanie 24:23 dla Developresu w aut zaatakowała Diouf i przyjezdne mogły cieszyć się z awansu do finału.

MVP: Kara Bajema

ŁKS Commercecon Łódź – Developres Bella Dolina Rzeszów 1:3
(17:25, 25:23, 21:25, 23:25)

Składy zespołów:
ŁKS: Grajber (1), Witkowska (4), Diouf (24), Ratzke, Alagierska (9), Jones-Perry (14), Maj-Erwardt (libero) oraz Pacak (8), Sobiczewska (1), Gajer i Piasecka (10)
Developres: Honorio (14), Blagojević (17), Stencel (9), Wenerska (1), Bajema (26), Jurczyk (10), Szczygłowska (libero) oraz Witowska (1), Smarzek (2) i Bińczycka

fot. Paweł Ciesielski