Po falstarcie w 1. kolejce dziś już wszystko przebiegało zgodnie z planem. Łódzkie Wiewióry pokonały Jokera Świecie 3:0, a statuetka MVP powędrowała w ręce naszej libero Magdaleny Saad.

Wiewióry rozpoczęły w składzie: Bongaerts, Wójcik, Lazović, Ninković, Alagierska, Zaroślińska-Król i Saad (libero). Pierwszy punkt meczu powędrował na kontro ŁKS-u Commercecon. Asowa zagrywka Katarzyny Zaroślińskiej-Król dała łodziankom prowadzenie 5:3. Łódzkie Wiewióry szybko powiększyły przewagę do stanu 8:3 i o czas poprosił trener Jokera. Nie przerwało to dobrej passy ŁKS-u, który dołożył kolejne dwa oczka. Atak z obejścia Nadji Ninković dał Ełkaesiankom prowadzenie 11:5. 13. punkt dołożyła łodziankom zepsutą zagrywką Katarzyna Urbanowicz. Po skutecznym ataku swojej kapitan ŁKS Commercecon zwiększył przewagę do dziewięciu punktów (20:11). Asem serwisowym Britt Bongaerts dała piłkę setową swojej ekipie. Ostatecznie Łódzkie Wiewióry wygrały 25:14.

Na początku drugiej partii gospodynie bardzo dobrze pracowały w bloku. Gdy zatrzymały Katarinę Lazović wyszły na prowadzenie 4:3. Myliły się jednak świecianki w innych elementach. Po bloku na Kukulskiej to ŁKS Commercecon wyszedł na prowadzenie 6:4. Kolejny punkt dla przyjezdnych dołożyła z ataku Lazović i trener Wojtowicz poprosił o czas. Łodzianki zbudowały sobie kilka punktów przewagi, jednak momentami podawały też rywalkom pomocną dłoń. Przy stanie 8:10 o przerwę poprosił trener Giuseppe Cuccarini. Po niej trzy punkty, z ataku i zagrywki, dołożyła Katarina Lazović. Wiewióry ponownie zaczęły budować kilkupunktową przewagę. Po udanym bloku Ninković było już 19:10 dla przyjezdnych. Czujnie na siatce zatrzymała piłkę Britt Bongaerts, ŁKS prowadził już 21:10. Ostatni punkt dla Wiewiór zdobyła Lazović.

W trzecim secie as serwisowy Lazović dał Ełkaesiankom prowadzenie 3:0, ale blok na Wójcik zmniejszył straty gospodyń do jednego punktu (3:4). Oliwia Urban dołożyła punkt z zagrywki i mieliśmy remis 5:5. Dobra zagrywka Jurczyk wyprowadziła świecianki na prowadzenie 7:7, a przy kolejnej próbie zawodniczka Jokera zaserwowała w siatkę. Atak Lazović w antenkę dał rywalkom przewagę 9:7 i o czas poprosił trener Guccarini. Katarinę Lazović na przyjęciu zmienia Ana Kalandadze. Gospodynie trzymały dwa, trzy punkty przewagi. Straty zmniejszyła kiwką Zaroślińska-Król, a po autowym ataku świecianek mieliśmy remis 14:14. Dość długą wymianę zakończyła atakiem z jednej nogi Ninković. Dobre serwis serbskiej środkowej pozwolił Klaudii Alagierskiej zbić piłkę przechodzącą i ŁKS Commercecon miał przewagę 21:17. Ostatni punkt w meczu zdobyła kapitan łodzianek i te mogły cieszyć się ze zwycięstwa 25:20.

MVP: Magdalena Saad

Joker Świecie – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(14:25, 13:25, 20:25)