W poniedziałek, 5 sierpnia, ŁKS Commercecon Łódź rozpocznie przygotowania do sezonu 2019/2020. Siatkarki mistrza Polski poza treningami na własnych obiektach wezmą również udział w turniejach i meczach towarzyskich. 

Podobnie jak w poprzednim roku zespół ŁKS-u Commercecon Łódź rozpocznie treningi w okrojonym składzie. Na zgrupowaniu kadry Słowenii przebywa rozgrywająca Eva Mori. Do dyspozycji Jacka Nawrockiego, trenera reprezentacji Polski, pozostają Klaudia Alagierska, Aleksandra WójcikMonika Bociek. Obecność dwóch ostatnich na treningach ŁKS-u Commercecon zależeć będzie zatem od decyzji trenera kadry. 

W pierwszych tygodniach trener Marek Solarewicz zaplanował głównie treningi na własnych obiektach. Nie zabraknie również meczów kontrolnych. W ramach współpracy z sekcją młodzieżową w treningach zespołu seniorskiego wezmą również wyróżniające się młode zawodniczki ŁKS-u Siatkówka Żeńska.

We wrześniu mistrzynie Polski wezmą udział w trzech turniejach. W dniach 13-15 września ŁKS Commercecon Łódź zagra w Goleniowie. Rywalkami Łódzkich Wiewiór będą zespoły: Grupa Azoty Chemik Police, BKS PROFI-Credit Bielsko-Biała i Bank Pocztowy Pałacem Bydgoszcz. 

W kolejny weekend (20-22 września) łodzianki wezmą udział w turnieju Amica Cup w Szamotułach. Ponownie zmierzymy się z zespołem z Polic, a także z drużynami z niemieckiej ekstraklasy: Alianz MTV Stuttgart i Dresdner SC. 

W dniach 27-29 września ŁKS Commercecon Łódź będzie gospodarzem ostatniego turnieju w okresie przygotowawczym. W Łodzi zagrają również ekipy Grupy Azoty Chemik Police, Grota Budowlani Łódź oraz E.Leclerc Radomki Radom. 

W pierwszą niedzielę października mistrzynie Polski wezmą udział w pojedynku o Superpuchar Polski. Rywalkami Łódzkich Wiewiór będą zdobywczynie Pucharu Polski 2019 – Grupa Azoty Chemik Police. Tydzień później swoją inaugurację będzie miał sezon 2019/2020 Ligi Siatkówki Kobiet.