ŁKS Commercecon Łódź wygrał w Świeciu 3:1 z miejscowym Jokerem. MVP tego spotkania wybrano Valentinę Diouf, dla której był to również debiut w rozgrywkach TAURON Ligi.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęły gospodynie, które po bloku Pauliny Brzoski prowadziły 3:1. Szybko jednak łodzianki odrobiły straty, a atak Veroniki Jones-Perry dał im dwupunktową przewagę (5:2). Świecianki nie odpuszczały. Atak Joanny Sikorskie dał remis 7:7, a blok Pauliny Zaborowskiej na Pietrze Jukoski wyprowadził gospodynie na dwa punkty przewagi (9:7). Kolejny remis (11:11) mieliśmy po bloku Jones-Perry na Sikorskiej. Przy stanie 14:11 dla gospodyń o czas poprosił trener Michał Cichy, bowiem najpierw zablokowana została Jones-Perry, a następnie Sobiczewska. Po udanym ataku Weroniki Sobiczewskiej straty ŁKS-u Commercecon zmalały do jednego punktu, a as serwisowy Jones-Perry dał remis po 15. Przy stanie 16:15 upomnieniem za opóźnienie gry został ukarany szkoleniowiec łodzianek. Trener Cichy postanowił dokonać zmian w składzie. Za Weronikę Sobiczewską pojawiła się Valentina Diouf, zaś Martyna Grajber zmieniła Pietrę Jukoski. Przy stanie 17:17 sędziowie ukarali za opóźnianie gry Piotra Matelę, a następnie swój pierwszy punkt w TAURON Lidze zdobyła Valentina Diouf i trener Jokera poprosił o czas. Przerwa przyniosła skutek, bowiem świecianki wyszły na prowadzenie 21:19. W końcówce gospodynie punktowały w ataku i bloku, w efekcie wygrały 25:21.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej walki. Na 6:5 łodzianki wyszły po ataku Martyny Grajber, a po chwili punkt z zagrywki dołożyła Valentina Diouf. Przyjezdne popełniały jednak zbyt wiele błędów, przez co ich prowadzenie stopniało (9:9). Udany blok Diouf dał im przewagę 12:10. Na 14:11 punktowała z ataku Diouf, ale w kolejnej akcji Jones-Perry zepsuła zagrywkę. Po ataku Kamili Witkowskiej ze środka Łódzkie Wiewióry prowadziły 17:13. W kolejnych akcjach gospodynie odrobiły kilka punktów i przy stanie 17:19 o czas poprosił trener Cichy. Po błędzie Sikorskiej na zagrywce przyjezdne miały przewagę 23:19. Seta wygraną Wiewiór 25:22 zakończył atak Valentiny Diouf.

Pierwsze piłki trzeciego seta to wyrównana gra obu ekip. Po bloku Kamili Witkowskiej na Joannie Sikorskiej ŁKS Commercecon prowadził 6:4. W kolejnej akcji środkowa łodzianek dołożyła punkt z ataku. Dobrze prezentowała się Valentina Diouf, która zaatakowała na 8:4. Przy stanie 10:5 dla Wiewiór o czas poprosił trener świecianek. Włoska atakująca łodzianek dołożyła punkt z zagrywki i już było 12:5. Od czasu do czasu rywalki zaskakiwała atakiem z drugiej piłki Roberta Ratzke. Po jej zbiciu przyjezdne prowadziły 16:10, a w kolejnej akcji punktowym blokiem popisała się Klaudia Alagierska. Środkowa ŁKS-u po raz kolejny zaprezentowała szczelny mur i było już 20:10. Seta asem serwisowym zdobyła Pietra Jukoski (25:11).

Łódzki zespół świetnie rozpoczął czwartego seta. Po ataku Veroniki Jones-Perry prowadził 6:1 i o czas poprosił trener Piotr Matela. Przerwa okazała się skuteczna, bowiem gospodynie zaczęły odrabiać straty. Zepsuta zagrywka Jones-Perry dała Jokerowi piąty punkt przy siedmiu przyjezdnych. Szczelny blok postawiła Diouf, a punkt z ataku dołożyła Witkowska i Wiewióry prowadziły 9:5. Gra falowała. Po zepsutym ataku przez Diouf było już tylko 11:9 dla łodzianek. Dwa bloki w wykonaniu Klaudii Alagierskiej ponownie powiększyły prowadzenie ŁKS-u Commercecon (15:11). O czas poprosił trener Jokera. Środkowa Wiewiór dołożyła jeszcze punkt z ataku i było 16:12 dla przyjezdnych. Gdy Rachkovska zepsuła atak, ŁKS Commercecon prowadził 19:12. W kolejnej akcji atak zepsuła Joanna Sikorska i przewaga przyjezdnych rosła. Przy stanie 21:12 Robertę Ratzke zmieniła Angelika Gajer i… zaserwowała asa. Błąd w ataku Natalii Skrzypkowskiej dał piłkę meczową łodziankom. Jeszcze oczko dla Jokera zdobyła Rachkovska, ale w kolejnej akcji spotkanie zamknęła Martyna Grajber. 

Joker Świecie – ŁKS Commercecon Łódź 1:3
(25:21, 22:25, 11:25, 16:25)

Joker: Gawlak, Brzoska, Rachkovska, Sikorska, Zaborowska, Twardowska, Jagła (libero) oraz Nowak (libero), Wystel, Senica, Michalewicz, Skrzypkowska, 
ŁKS Commercecon: Ratzke, Pacak, Jukoski, Alagierska, Jones-Perry, Sobiczewska, Maj-Erwardt (libero) oraz Grajber, Witkowska, Diouf,