Po trzech sezonach reprezentowania Łodzi w Lidze Mistrzyń tym razem siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź biorą udział w Pucharze CEV. W 1/16 rozgrywek rywalem Łódzkich Wiewiór jest węgierska drużyna Swietelsky Bekescsaba. W pierwszym meczu, który odbył się w łódzkiej Sport Arenie, górą były gospodynie, które wygrały 3:1.

W ostatnich ligowych meczach – z Jokerem Świecie i UNI Opole – ŁKS Commercecon zdobył komplet punktów, jednak Wiewiórom zdarzały się przestoje. W spotkaniu z węgierskim zespołem również się ich nie ustrzegły. Po wysoko wygranym drugim secie, w trzecim również dążyły do wygranej, która zakończyłaby cały mecz. Rywalki jednak odrobiły straty, a następnie przedłużyły losy spotkania. W czwartym secie zespół Michala Maska utrzymał koncentrację od początku do końca, wygrywając do 19. 

Po meczu wybrano najlepsze zawodniczki obu drużyn. Upominki z rąk Supervisora Andrzeja Kiszczaka i prezesa ŁKS-u Commercecon Łódź Huberta Hoffmana otrzymały: Martyna Grajber (ŁKS Commercecon) i Marta Drpa (Swietelsky Bekescsaba). 

Najwięcej punktów dla ŁKS-u Commercecon zdobyła Veronica Jones-Perry (22). Amerykanka zanotowała 51% skuteczności w ataku. Martyna Grajber dołożyła 13 „oczek”, po 11 – Joanna Pacak i Kamila Witkowska, zaś 10 Weronika Sobiczewska

Dla Łódzkich Wiewiór był to mecz debiutów. Pierwszy raz w europejskich pucharach zagrały młode zawodniczki – Weronika Sobiczewska, Angelika Gajer czy Julita Piasecka, ale również Brazylijki – Pietra Jukoski Roberta Ratzke oraz Amerykanka – Veronica Jones-Perry.

fot. Paweł Ciesielski