Tuż po wywalczeniu historycznego awansu do ćwierćfinału CEV Ligi Mistrzyń mamy dla Was kolejne dobre informacje. Do sztabu szkoleniowego ŁKS Commercecon Łódź dołącza były zawodnik i trener PGE GiEK Skry Bełchatów – Radosław Kolanek. Witamy w dziupli!

Radosław Kolanek przez wiele lat związany był zawodowo z PGE Skrą Bełchatów. Jako zawodnik przeszedł cały proces szkolenia młodzieżowego, a następnie dołączył do pierwszej drużyny, w której grał do 2010 roku. Przez rok związany był z AZS-em Częstochowa.

Następnie zdecydował się na karierę trenerską. Z juniorskim zespołem PGE Skry w 2018 roku zdobył mistrzostwo Polski. Rok później został członkiem sztabu pierwszej drużyny bełchatowskiego zespołu. Gdy z posadą pożegnał się Slobodan Kovac, Radosław Kolanek objął rolę pierwszego trenera. W sezonie 2022/23 pełnił rolę asystenta.

Teraz dołącza do sztabu szkoleniowego ŁKS Commercecon Łódź, a o propozycji pracy w siatkówce żeńskiej mówi: Spodziewaj się niespodziewanego. Współpraca z Radkiem będzie dla Łódzkich Wiewiór doskonałą okazją do zaczerpnięcia doświadczenia z męskiej siatkówki, a dla trenera możliwością poznania meandrów prowadzenia żeńskiej drużyny. Jesteśmy pewni, że dla obu stron będzie to doskonałe doświadczenie.

Sytuacja w ŁKS-ie pozwoliła mi na to, żeby dołączyć do klubu z niesamowitą historią i wielkimi aspiracjami. Ogromnie się z tego cieszę – przyznaje Radosław Kolanek, który będzie razem z Maciejem Jusztem pełnił rolę asystenta Alessandro Chiappiniego.

Radek witamy w dziupli!