Rundę rewanżową fazy zasadniczej TAURON Ligi ŁKS Commercecon Łódź rozpoczął od pewnego zwycięstwa nad UNI Opole. Łodzianki nie oddały rywalkom nawet seta. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została Roberta Ratzke.

Gospodynie doskonale rozpoczęły pierwszego seta, szybko wychodząc na prowadzenie 7:2. Z biegiem czasu jednak rywalki odrobiły straty. Gdy Valentina Diouf przeszła linię ataku, mieliśmy remis 7:7. Dość długo oglądaliśmy wahania wyniku, ŁKS Commercecon wychodził na prowadzenie, po czym je tracił. Łódzki blok zatrzymał Lanę Conceiciao i zrobiło się 18:16 dla gospodyń, a gdy po bloku zaatakowała Julita Piasecka Łódzkie Wiewióry prowadziły już 20:16. Tej przewagi Ełkaesianki już nie oddały, ostatecznie wygrywając 25:19.

W drugim secie łodzianki od początku zagrały agresywnie. Po ataku Kamili Witkowskiej prowadziły 5:2, a atak Diouf dał im przewagę 10:4. Gdy zablokowana została Kinga Stronias, zrobiło się już 14:7 dla ŁKS-u Commercecon. Pod koniec drugiej partii urazu palca doznała libero UNI Adriana Adamek, jednak pozostała na boisku. Przyjezdne nie były w stanie odwrócić losów seta. ŁKS Commercecon wygrał do 17 i prowadził już 2:0.

Początek trzeciej partii był wyrównany (4:4), jednak łodzianki szybko złapały swój rytm. Dwie punktowe zagrywki posłała Kamila Witkowska (9:4), a na 11:6 zaatakowała Anastasiia Hryshchuk. Kolejny z ataków Witkowskiej dał Wiewiórom prowadzenie 15:9. Opolanki robiły co mogły, jednak nie były w stanie przełamać dominacji rywalek. Seta i cały mecz zakończył atak Julity Piaseckiej.

MVP: Roberta Ratzke

ŁKS Commercecon Łódź – UNI Opole 3:0
(25:19, 25:17, 25:18)

Składy zespołów:
ŁKS: Gryka (6), Diouf (10), Górecka (5), Ratzke, Alagierska-Szczepaniak (4), Piasecka (11), Maj-Erwardt (libero) oraz Drabek (libero), Krawczyk, Witkowska (9), Dróżdż, Hryszczuk (8), Gajer, Scuka (7)
UNI: Stronias (7), Conceicao (5), Pellegrino (6),  Kecher (3), Makarowska- Kulej (2), Kraiduba (2), Adamek (libero) oraz Bałucka, Janicka (2), Senica (1), Sieradzka (7)