Każda seria kiedyś się kończy. ŁKS Commercecon Łódź musiał uznać wyższość Allianz MTV Stuttgart w meczu 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Zespół z Niemiec wygrał 3:0, a najlepszą zawodniczką spotkania wybrano Krystal Rivers.

Od początku pierwszego seta Allianz MTV Stuttgart pokazał, że jest bardzo zmotywowany. Zawodniczki z Niemiec narzuciły swój rytm gry i w efekcie szybko wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, które utrzymywały przez całą partię. Wprawdzie w końcówce Łódzkie Wiewióry były blisko wyrównania, ale przy stanie 24:23 dobrą akcję wyprowadziły rywalki i to one cieszyły się z prowadzenia.

O drugim secie łodzianki wolałyby szybko zapomnieć. Niemki błyskawicznie zdobyły wysokie prowadzenie i nie oddały go nawet na chwilę. W efekcie triumfowały 25:12. Podrażnione porażką Ełkaesianki dobrze rozpoczęły trzeciego seta, jednak z biegiem czasu to siatkarki Allianz MTV zaczęły przejmować inicjatywę i w połowie partii prowadziły już dwoma punktami. Ostatecznie triumfowały do 20 i w całym meczu 3:0.

MVP spotkania została wybrana atakująca Allianz MTV Stuttgart – Krystal Rivers. 

Niemiecki zespół zdecydowanie lepiej prezentował się w przyjęciu i ataku, a do tego posłał na stronę rywalek aż 8 asów. Łodzianki na plus mogą zapisać blok, w tym elemencie zdobyły 7 punktów przy trzech rywalek.

ŁKS Commercecon Łódź (POL) – Allianz MTV Stuttgart (GER) 0:3
(23:25, 12:25, 20:25)

Składy zespołów:
ŁKS Commercecon Łódź: Witkowska (4), Diouf (11), Górecka (6), Ratzke (1), Alagierska (4), Scuka (10), Maj-Erwardt (libero) oraz Hryshchuk (3), Gajer, Drabek i Piasecka (3)
Allianz MTV Stuttgart: Segura (6), Bongaerts (1), Schoelzel (8) , Timmerman (10), Rivers (23), Kunzler (10), Koskelo (libero) oraz Wezorke