Już nieraz nasze siatkarki pokazały, że mają wielkie serca nie tylko na boisku, ale i prywatnie. W tym sezonie były już z darami u wybranej rodziny ze Szlachetnej Paczki, w Schronisku dla Zwierząt, a z podopiecznymi Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Nr 4 wykonały wspólnie ozdoby świąteczne. Teraz akcja, w którą postanowiły się włączyć, jest dużo poważniejsza, a jej celem jest zbiórka pieniędzy, które mogą uratować życie Krystianka ze Złotowa.

„Krystian to 3- letni mieszkaniec Złotowa. U chłopca zdiagnozowano nowotwór – NEUROBLASTOMA – zwojak zarodkowy prawego nadnercza z przerzutami do kości, węzłów chłonnych i szpiku kostnego. Od tego czasu Krystian jest gościem w swoim własnym domu. DINUTUXIMAB, lek który może uratować życie chłopca półtora miesiąca wcześniej przestał być refundowany.  Mamy pół roku, żeby zebrać pieniądze na lek, który da szansę chłopcu zawalczyć o życie. Życie chłopca zostało wycenione na 1 mln zł.” (frgm. opisu za: fundacjazlotowianka.pl/podopieczny/rutkowski-krystian-r63)

Spośród wielkiej siatkarskiej rodziny pierwsza wsparła Krystianka Paulina Maj-Erwardt, która swoją karierę zaczynała w Sparcie Złotów. Paulina podarowała swoją koszulkę na licytację, z której dochód wsparł konto Krystiana. W jednym z nagrań powiedziała, że gdyby każdy z nas przelał 1 zł na konto chłopca, a byłoby nas milion, to wystarczyłoby to na wykupienie leku ratującego życie. 

W tym apelu łączymy się z Pauliną i rodzicami Krystiana – liczy się każda złotówka, aby dać temu maluchowi szansę nie tylko na zdrowie, ale przede wszystkim na życie. Najcenniejszą wartość, którą mamy!

Zachęcamy wszystkich gorąco do wsparcia Krystianka, a wszystkie kluby Ligi Siatkówki Kobiet prosimy o przyłączenie się do nagłaśniania zbiórki na rzecz tego rezolutnego malucha!