W środę w centrum handlowym „Manufaktura” zrobiło się bardzo świątecznie i to nie tylko za sprawą świątecznych ozdób. Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź wybrały się na zakupy w ramach kompletowania darów dla rodziny wybranej w ramach akcji „Szlachetna Paczka”

Marta Wójcik, Klaudia Alagierska, Klaudia Gajewska, Monika Bociek i Zuzanna Efimienko-Młotkowska oraz dobre elfy reprezentujące Szlachetną Paczkę w województwie łódzkim pakowały do wózków artykuły żywnościowe oraz środki chemii domowej. Produkty te już w najbliższą niedzielą Łódzkie Wiewióry zawiozą do rodziny, którą klub ŁKS Commercecon wesprze w tym roku. 

Przypomnijmy, że ŁKS Commercecon Łódź bierze udział w akcji Szlachetna Paczka po raz kolejny. Pierwsze duże zakupy mamy już za sobą, ale to nie koniec! Przed i podczas meczu z BKS Profi Credit Bielsko-Biała, 8 grudnia, będziemy prowadzić zbiórkę pieniędzy, aby pomóc w realizacji potrzeb wybranej przez nas rodziny. 

Ich potrzeby to podstawowe produkty żywnościowe oraz m.in. ubrania, ręczniki, czy pościel. Pani Agnieszka i pan Paweł wychowują pięcioro dzieci: Przemka, Tomka, Ewę, Zuzię i Kacpra. Rodzicom w opiece nad dziećmi pomagała babcia, która zmarła w tym roku, zaś pan Paweł czeka obecnie na operację zespołu cieśni nadgarstka. Pani Agnieszka w obecnej sytuacji może pracować jedynie dorywczo. Jak widzicie sytuacja jest trudna, ale rodzina jest pełna wiary w przyszłość. Rodzice starają się zapewnić swoim dzieciom wszystko, co najlepsze, ale nie jest to łatwe. 

Nasz klub jako jeden z punktów swojej pozasportowej działalności wziął sobie na cel intensywną pracę w sferze społecznej. Łódzkie Wiewióry biorą udział nie tylko w Szlachetnej Paczce. Aktywnie wspierają również działalność Schroniska Dla Zwierząt w Łodzi, a na naszych meczach w okresie świątecznym swoje stoisko mają wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Nr 4. Wierzymy, że pozytywny wizerunek sportowców można wykorzystać w szczytnym celu i nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują.