Już w najbliższą sobotę – 12 sierpnia – zespoły TAURON Ligi rozpoczną rywalizację w turnieju siatkówki plażowej PreZero Grand Prix PLS. Na Stadionie Letnim w Gdańsku wystąpią również siatkarki ŁKS Commercecon Łódź. Przedstawiamy skład na PreZero Grand Prix PLS 2023.

W tegorocznej edycji PreZero Grand Prix PLS rozgrywki podzielono na fazę grupową oraz finałową. ŁKS Commercecon Łódź trafił do grupy B, w której zmierzy się z Grupą Azoty Chemik Police, MOYA Radomką Radom oraz UNI Opole. 

Faza grupowa potrwa od soboty do poniedziałku (12-14 sierpnia). Pierwszym rywalem Ełkaesianek będzie UNI Opole (12.08, 13:00). W niedzielę Łódzkie Wiewióry zagrają z Grupą Azoty Chemik Police (13.08, 11:30), zaś w poniedziałek z MOYA Radomką Radom (14.08, 17:30).

Do Gdańska pojedzie część drużyny, która przygotowuje się do sezonu 2023/2024. Pozostałe zawodniczki pozostaną w Łodzi i będą trenować w hali.

Skład na PreZero Grand Prix PLS 2023:

  • Aleksandra Dudek
  • Aleksandra Gryka
  • Sonia Stefanik
  • Kinga Drabek
  • Anastasiia Hryshchuk
  • Klaudia Trzcińska
  • Katarzyna Kisielewska
  • Paulina Zaborowska

Zespół w turnieju poprowadzi trener Maciej Juszt, zaś jego asystentem będzie Marcin Sawoniuk.