Przed ŁKS-em Commercecon Łódź kolejny etap przygotowań do sezonu 2019/20. Łódzkie Wiewióry turniejem Goleniów Cup rozpoczną serię spotkań towarzyskich, podczas których sztab szkoleniowy będzie miał okazję przetestować różne rozwiązania taktyczne.

Turniej w Goleniowie początkowo był imprezą międzynarodową, która z roku na rok nabierała prestiżu. W ciągu 11 lat, podczas których Goleniów gościł reprezentacje narodowe, brały w nim udział zespoły Rosji, Brazylii, Turcji czy Holandii. 

Obecnie w Goleniów Cup biorą udział zespoły siatkówki żeńskiej, które występują w najwyżej klasie rozgrywkowej. W 2018 roku turniej wygrała ekipa Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz. Triumfatorki poprzedniej edycji wezmą udział również w tegorocznych rozgrywkach.

ŁKS Commercecon Łódź, poza bydgoszczankami, zmierzy się również z BKS-em Profi Credit Bielsko-Biała oraz Grupą Azoty Chemik Police. 

Dla Łódzkich Wiewiór będzie to pierwszy sprawdzian przed zbliżającym się sezonem 2019/2020. Trener Marek Solarewicz będzie miał do dyspozycji 11 zawodniczek. – Do pełnego składu brakuje nam jeszcze czterech zawodniczek. Do drużyny w najbliższych dniach dołączą Klaudia AlagierskaOla Wójcik, które odpoczywają po mistrzostwach Europy – powiedział szkoleniowiec łodzianek.

Kadra ŁKS-u Commercecon na turniej w Goleniowie:

Rozgrywająca: Eva Mori
Atakująca: Monika Bociek, Izabela Kowalińska
Środkowa: Joanna Pacak, Ewa Kwiatkowska, Klaudia Gajewska
Przyjmująca: Daria Szczyrba, Natalia Skrzypkowska, Oliwia Laszczyk
Libero: Anna Korabiec, Krystyna Strasz

Turniej w Goleniowie bierzemy praktycznie z marszu – ocenił Marek Solarewicz. – Cały tydzień kontynuujemy założoną przez nas pracę motoryczną oraz tę związaną typowo z systemem gry, więc nie będzie lekko. Dodatkowo dopiero od poniedziałku dołączyła do nas Eva Mori. Mecze w turnieju będą dla nas piątą, szóstą i siódmą okazją do trenowania i na przykład łapania tempa w ataku.

Trener zapowiada, że kibice będą mieli okazję zobaczyć w akcji wszystkie Łódzkie Wiewióry. – Będę chciał zobaczyć w akcji wszystkie dostępne zawodniczki, każda z dziewczyn dostanie swoją szansę.

Wszystkie spotkania turnieju będzie można śledzić na żywo na kanale You Tube.

 

Harmonogram Goleniów Cup 2019:

13.09.2019

17:00 – Grupa Azoty Chemik Police – ŁKS Commercecon Łódź

19:30 – BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz

14.09.2019

16:00 – Grupa Azoty Chemik Police – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz

18:30 – BKS Profi Credit Bielsko-Biała – ŁKS Commercecon Łódź

15.09.2019

10:00 – ŁKS Commercecon Łódź – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz

12:30 – BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Grupa Azoty Chemik Police