Świetne spotkanie w Bielsku-Białej rozegrały Łódzkie Wiewióry. ŁKS Commercecon Łódź bez żadnych problemów wygrał 3:0. Ełkaesianki wracają do domu z kompletem punktów, a MVP spotkania została wybrana Lana Scuka.

Spotkanie w Bielsku-Białej rozpoczęło się od wyrównanej gry obu ekip, ale po ataku Zuzanny Góreckiej łodzianki wyszły na prowadzenie 12:9. O czas poprosił trener Bartłomiej Piekarczyk. Jego zespół ambitnie walczył i asem serwisowym zmniejszył straty do jednego punktu (13:14). Łódzkie Wiewióry przycisnęły w końcówce, Valentina Diouf uderzyła mocno nad blokiem (17:19). Po bloku duetu Kamila Witkowska/Lana Scuka Ełkaesianki miały piłkę setową na 24:20, a dwie akcje później było już po secie.

Drugiego seta przyjezdne rozpoczęły od prowadzenia 3:0. Łodzianki grały pewnie i stabilnie, wynik już nie ulegał wahaniom. Po ataku Kamili Witkowskiej ze środka było 10:6 dla ŁKS-u Commercecon, a gdy atak skończyła Aleksandra Gryka zrobiło się 15:8 i o czas poprosił trener Piekarczyk. Z kolei trener Alessandro Chiappini dokonał zmian na pozycjach rozgrywającej (Angelika Gajer za Robertę Ratzke) i atakującej (Anastasiia Hryshchuk za Valentinę Diouf). Blok duetu Gajer/Witkowska dał łodziankom prowadzenie 23:14. W koncówce Julita Piasecka zmieniła Zuzannę Górecką, z kolei w BKS-ie Weronika Sobiczewska zastąpiła Majkę Szczepańską-Pogodę. Piłkę setową dał łodziankom atak Julity Piaseckiej (24:16). Bielszczanki zdobyły trzy punkty z rzędu i trener Alessandro Chiappini poprosił o czas. Zawodniczki z wyjściowej szóstki ŁKS-u Commercecon powróciły na boisko, a partię zakończył atak Zuzanny Góreckiej (25:21).

Trzecią partię Ełkaesianki rozpoczęły od prowadzenia 3:0, gdy Aleksandra Gryka zablokowała atak z drugiej piłki Julii Nowickiej, a w aut zaatakowała Paulina Damaske. Przyjęcie na drugą stronę zgasiła Gryka i zrobiło się 5:1 dla łodzianek, a po bloku duetu Ratzke/Gryki było 6:2. Niedługo później punkt z zagrywki dołożyła Zuzanna Górecka. Bielszczanki nie odpuszczały. Gdy asa zaserwowała Weronika Sobiczewska, gospodynie zmniejszyły straty do czterech „oczek” (5:9). Po drugiej stronie siatki jednak Roberta Ratzke również popisała się punktową zagrywką i ŁKS Commercecon prowadził 12:6, a o czas poprosił trener Piekarczyk. O kolejną przerwę szkoleniowiec bielszczanek poprosił przy stanie 16:8 dla rywalek. Gdy Diouf posłala asa, było już 18:9 dla łodzianek. Łódzkie Wiewióry spokojnie zmierzały ku zwycięstwu. As serwisowy Góreckiej dał im przewagę 23:10. Ostatecznie zespół z Łodzi triumfował do 12, a w całym meczu 3:0.

MVP: Lana Scuka

BKS Bostik Bielsko-Biała – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(21:25, 21:25, 12:25)

Składy zespołów:
BKS: Pierzchała, Nowicka, Borowczak, Majkowska, Damaske, Szczepańska-Pogoda, Mazur (libero) oraz Nowak (libero), Chmielewska, Abramajtys, Sobiczewska
ŁKS: Gryka, Witkowska, Diouf, Górecka, Ratzke, Scuka, Maj-Erwardt (libero) oraz Gajer, Hryshchuk, Piasecka, Drabek