12 czerwca w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli klubów Ligi Siatkówki Kobiet i Polskiej Ligi Siatkówki. Podsumowano nie tylko sezon 2018/2019, ale również przedstawiono system rozgrywek oraz kalendarz gier w sezonie 2019/2020.

W porównaniu z poprzednim sezonem nastąpi zmiana w systemie rozgrywania fazy play-off. W tej części sezonu o mistrzostwo Polski będzie walczyć 8, a nie 6 drużyn. Oznacza to brak przerwy dla ekip, które po rundzie zasadniczej zajmą miejsca 1. i 2. W ćwierćfinale oraz półfinale zespoły będą grać do dwóch zwycięstw. Gospodarzem pierwszego meczu będzie zespół, który po zakończeniu fazy zasadniczej zajął wyższe miejsce. 

Pojedynki o medale mistrzostw Polski będą się toczyć do trzech zwycięstw. Zespół, który zajmie ostatnie miejsce w tabeli LSK, bezpośrednio spadnie do pierwszej ligi. 

System rozgrywek przewiduje również, że sześć najlepszych drużyn fazy zasadniczej sezonu 2019/2020 rozpoczną w połowie lutego 2020 roku zmagania w ćwierćfinale Pucharu Polski. Gospodarzami meczów 1/4 PP będą drużyny z niższych klas rozgrywkowych oraz zespoły wyżej sklasyfikowane w tabeli po 1 rundzie fazy zasadniczej rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet. Turniej finałowy odbędzie się w dniach 7-8 marca 2020.

Przypomnijmy, że ŁKS Commercecon Łódź rozpocznie sezon 209/2020 od udziału w Superpucharze Polski. Rywalem Łódzkich Wiewiór będzie triumfator Pucharu Polski 2019, czyli ekipa Chemika Police. Spotkanie o SuperPuchar zaplanowano 6 października. Tydzień później, 12 października, swoje rozgrywki zainauguruje swoje rozgrywki Liga Siatkówki Kobiet.