Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź nie miały większych problemów, aby pokonać osłabioną DPD Legionovię Legionowo. Podopieczne Michala Maska nie straciły w wyjazdowym meczu ani jednego seta, a MVP wybrana została Aleksandra Wójcik. 

Drużyna Legionovii przystąpiła do meczu osłabiona brakiem chorych Małgorzaty Skorupy i Eweliny Polak oraz kontuzjowanej Zuzanny Góreckiej. W roli rozgrywającej zespołu gospodyń wystąpiła 16-letnia Julia Sobalska. W zespole ŁKS-u zabrakło natomiast Krystyny Strasz i Ewy Kwiatkowskiej. Łodzianki rozpoczęły skoncentrowane i po kilku chwilach i asie serwisowym Regiane Bidias prowadziły już 5:1. Gdy po chwili zablokowana została Cassidy Pickrell, trener Piotr Olenderek poprosił o przerwę. Wicemistrzynie Polski miały sporą przewagę. Po skutecznym atakach Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej i Regiane Bidias prowadziły już 11:4 i trener gospodyń po raz drugi przerwał grę. ŁKS nie zamierzał się jednak zatrzymywać i zdobywał punkt za punktem (15:4). Legionovia była coraz bardziej bezradna. Próbowała atakować Kristina Kicka, ale nie mogło to zmienić obrazu gry. Po ataku Bidias łodzianki miały piłkę setową przy stanie 24:9. Gospodynie zdobyły jeszcze dwa punkty, ale autowa zagrywka Kickiej zakończyła seta wynikiem 11:25.

W drugiej partii legionowianki trzymały się dzielnie do stanu 4:5. Potem as serwisowy Aleksandry Wójcik i atak Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej pozwoliły odskoczyć łodziankom na trzy punkty. Siatkarki ŁKS-u jednak straciły impet i też popełniały proste błędy (9:9). Po ataku Beaty Olenderek gospodynie wyszły na prowadzenie, a gdy blokiem zatrzymana została Agata Wawrzyńczyk, o przerwę poprosił trener Michal Masek. Łodzianki szybko odrobiły niewielką stratę i odzyskały prowadzenie, a przy stanie 15:13 dla ŁKS-u o drugą już przerwę w tym secie poprosił trener Olenderek. Gospodynie kwestionując decyzje sędziego ujrzały żółtą kartkę, a ełkaesianki cały czas utrzymywały niewielką przewagę. Ataki Regiane Bidias i blok Klaudii Alagierskiej pozwoliły przyjezdnym odskoczyć na sześć punktów (16:22). Seta wynikiem 25:18 skończyły atak Brazylijki i skuteczna zagrywka Alagierskiej.

Trzeciego seta lepiej zaczął ŁKS, głównie dzięki atakom Agaty Wawrzyńczyk i wprowadzonej w miejsce Bidias Darii Szczyrby. Po zbiciu tej pierwszej łodzianki prowadziły już 8:3 i znów próbował je wybić z rytmu trener Piotr Olenderek. W zespole gospodyń punktowały co jakiś czas Kristina Kicka i Beata Olenderek i mimo że wicemistrzynie Polski cały czas miały kilka punktów przewagi, to zespół Legionovii starał się dzielnie walczyć i dotrzymać im kroku. Od stanu 10:14 ełkaesianki przyspieszyły i ich przewaga po ataku Aleksandry Wójcik wzrosła do siedmiu punktów. Świetnie w bloku spisywała się Zuzanna Efimienko-Młotkowska, a po ataku Klaudii Gajewskiej ŁKS miał piłkę meczową już przy stanie 24:14. Przypomniała o sobie jeszcze Kristina Kicka, jednak po chwili Agata Wawrzyńczyk zakończyła tego seta wynikiem 25:16, a całe spotkanie 3:0 dla łodzianek.

MVP: Aleksandra Wójcik

DPD Legionovia Legionowo – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(11:25, 18:25, 16:25)

Składy zespołów:
Legionovia: Jasek, Olenderek (6), Wójcik Alicja (2), Kicka (15), Sobalska, Pickrell (4), Adamek Adriana (libero) oraz Woźniak (1), Rojecka i Adamek Agnieszka (libero)
ŁKS: Bidias (10), Wójcik Aleksandra (9), Wawrzyńczyk (13), Alagierska (7), Efimienko-Młotkowska (11), Wójcik M. (2), Korabiec (libero) oraz Szczyrba (4) i Gajewska (1)

*Autorem relacji jest Bartosz Wencław – Strefa Siatkówki www.siatka.org