Turniej drużyn TAURON Ligi o Puchar Burmistrza Jarocina odbył się w ostatni weekend – 27 i 28 września. ŁKS Commercecon Łódź rozegrał dwa bardzo emocjonujące mecze.

fot. Kuba Piotrowicz

W turnieju w Jarocinie wzięły udział cztery drużyny. Oprócz ŁKS-u Commercecon Łódź były to PGE Budowlani Łódź, Metalkas Pałac Bydgoszcz oraz ITA TOOLS Stal Mielec.

W pierwszym półfinale Budowlani pokonali 3:0 drużynę z Mielca. W drugim, w którym Łódzkie Wiewióry zmierzyły się z Pałacem Bydgoszcz, doszło do wymiany ciosów między zespołami. Dwa pierwsze sety były jednostronne. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Pałacu 25:13, natomiast w drugim podobną przewagą punktową zwyciężyła drużyna ŁKS-u (25:12). Dwa kolejne sety były bardzo wyrównane dla obu drużyn. Mecz zakończył się tie-breakiem, w którym zwyciężył Pałac Bydgoszcz. Wyniki poszczególnych setów: 13:25, 25:12, 25:22, 22:25, 16:18.

Porażka w półfinale oznaczała, że ŁKS Commercecon Łódź drugiego dnia turnieju zagrał o trzecie miejsce podczas. Rywalkami były zawodniczki ITA TOOLS Stali Mielec. W tym spotkaniu Łódzkie Wiewióry radziły sobie znacznie lepiej – grały pewniej niż dzień wcześniej, co przełożyło się na zwycięstwo 3:1 (25:23, 25:19, 15:25, 25:19).

Tym samym Łódzkie Wiewióry zajęły trzecie miejsce w turnieju w Jarocinie. Indywidualną nagrodę dla najlepszej libero odebrała Anna Pawłowska.

W najbliższy weekend (4-5.10.2025) ŁKS Commercecon Łódź wystąpi na turnieju Giganci Siatkówki w Twardogórze. W rywalizacji wezmą udział również: mistrz Polski KS Developres Rzeszów, francuskie Volero Le Cannet i węgierski Vasas-Obuda Budapeszt.