Łódzkie Wiewióry pokonały Grupę Azoty Chemik Police 3:0 w meczu 5. kolejki TAURON Ligi. Oba zespoły sygnalizowały, że będzie to ważne spotkanie, oba chciały pokazać swoją przewagę. Na szczęście udało się to biało-czerwono-białym, które nie oddały rywalkom nawet jednego seta.

Co ciekawe policzanki miały minimalnie lepsze przyjęcie (59% skuteczności przy 56% łodzianek). Nie przełożyło się to jednak na atak, bowiem tu prym wiodły Ełkaesianki (45% do 29% skuteczności na korzyść ŁKS-u). Najwięcej punktów dla ŁKS-u Commercecon zdobyła Katarzyna Zaroślińska-Król – 19, w tym 2 z zagrywki i 1 blokiem. 14 „oczek” dołożyła Aleksandra Wójcik, zaś 13 – Katarina Lazović.

MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król

ŁKS Commercecon Łódź – Grupa Azoty Chemik Police 3:0
(25:19, 25:14, 28:26)

Składy zespołów:
ŁKS: Wójcik (13), Lazović (14), Ninković (6), Bongaerts (3), Alagierska (4), Zaroślińska-Król (19), Strasz (libero)
Chemik: Grajber, Kowalewska (2), Kąkolewska (10), Brakocević-Canzian (16), Połeć (1), Mędrzyk (5), Maj-Erwardt (libero) oraz Baijens (1), Wasilewska (1), Żurawska, Bałdyga (1)