W 7. kolejce TAURON Ligi ŁKS Commercecon Łódź zmierzył się we własnej hali z ITA TOOLS Stal Mielec. Beniaminek ekstraklasy w pierwszym secie nie znalazł argumentów na grę gospodyń, ale w dwóch kolejnych nie brakowało walki. Finalnie Łódzkie Wiewióry triumfowały w trzech partiach.

W meczu ze Stalą Mielec trener Alessandro Chiappini dał odpocząć Amandzie Campos, Paulinie Maj-ErwardtKamili Witkowskiej. Na dystansie całego meczu zagrały natomiast Kinga DrabekSonia Stefanik. Pierwszego seta łodzianki zaczęły z wysokiego c. Szybko wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, a przy zagrywkach Aleksandry Dudek zrobiło się 11:5. Gospodynie rozkręcały się z okazji na akcję, aby finalnie wygrać do 13.

Gdy wydawało się, że Łódzkie Wiewióry pójdą za ciosem, do gry wkroczyły rywalki. Po ataku Kamili Dyduły wyszły na prowadzenie 3:1, a następnie akcja po akcji budowały swoją przewagę aż doszły do stanu 12:4. Wtedy jednak do walki zerwały się gospodynie. Dobrze zagrywała Roberta Ratzke, a na środku siatki skutecznie grała Sonia Stefanik. ŁKS Commercecon Łódź odzyskał czujność i odrabiał straty, doprowadzając do remisu po 16. W końcówce Łódzkie Wiewióry nie odpuściły i wygrały 25:21.

Mielczanki nie ustawały w próbach znalezienia sposobu na grę rywalek. Dość długo zatem w trzecim secie trwała wyrównana gra. Dwupunktowe prowadzenie dał Wiewiórom atak Julity Piaseckiej (13:11), jednak gospodynie nie utrzymywały przewagi. Ponownie dwa „oczka” więcej uzyskały po błędzie Katarzyny Brydy. Po akcji w wykonaniu Aleksandry Gryki zrobiło się 23:19, a następnie dwa punkty dla przyjezdnych zdobyła Izabela Bałucka. Wtedy jednak dwukrotnie piłka do ataku powędrowała do Julity Piaseckiej, która nie zmarnowała okazja i doprowadziła do zwycięskiego końca.

MVP: Julita Piasecka

ŁKS Commercecon Łódź – ITA TOOLS Stal Mielec 3:0
(25:13, 25:21, 25:21)

Składy zespołów:
ŁKS Commercecon Łódź: Gryka (8 pkt.), Dudek (15), Diouf (13), Ratzke (3), Stefanik (9), Piasecka (9), Drabek (libero) oraz Krawczyk, Dróżdż (1), Hryshchuk (1), Zaborowska i Maj-Erwardt
ITA TOOLS Stal Mielec: Nowacka, Bałucka (8), Lymareva (2), Mucha (5), Kubacka (7), Kucharska (5), Łyduch (libero) oraz Dyduła (9), Bryda (6) i Walczak