Przy swoim zasięgu potrafi bezbłędnie atakować ponad blokiem, sama zaś zatrzymuje ataki rywalek praktycznie nie odrywając się od ziemi. Z ŁKS Commercecon Łódź zdobyła już dwa medale mistrzostw Polski. Łódzki klimat przypadł jej do gustu, mimo iż pochodzi ze słonecznej Italii. Valentina Diouf zostaje w dziupli Złotych Wiewiór w sezonie 2023/2024!

Gdy przychodziła do ŁKS-u Commercecon Łódź pod koniec stycznia 2022 roku, miała na koncie Superpuchar Włoch, srebro Ligi Mistrzyń i srebro w Pucharze CEV. Na koniec sezonu 2021/2022 Valentina Diouf dołożyła do swoich osiągnięć brązowy medal, a w minionych rozgrywkach została mistrzynią Polski. 

W sezonie 2022/2023 w TAURON Lidze rozegrała 28 meczów, zdobywając 503 punkty, w tym 423 w ataku, 22 z zagrywki i 58 blokiem. W ataku jej skuteczność wyniosła niespełna 43%. Otrzymała aż 7 statuetek MVP meczu. W rankingach indywidualnych również zajęła topowe miejsca: była najlepszą punktującą i atakującą TAURON Ligi. Nie zapominajmy również o świetnych występach w europejskich pucharach. Podczas Gali Polskiej Ligi Siatkówki została wyróżniona nagrodą dla najlepszej zawodniczki zagranicznej w sezonie 2022/2023.

W sezonie 2023/2024 będzie walczyć o obronę tytuły mistrzowskiego. Podkreśla, że decyzja o pozostaniu w klubie była łatwa. – Zdecydowałam się zostać w klubie, bo w tym punkcie kariery, w którym jestem, jeżeli ma się odpowiednią formę i się wygrywa, nie ma powodu do zmiany. To była łatwa decyzja – mówi Valentina. – Lubię  dziewczyny, sztab, kibiców i miasto, więc to naprawdę było proste.

Okres wakacyjny nasza atakująca wykorzystuje na nadrobienie zaległości, pracę w projektach społecznych, ale również na odpoczynek. Nie ukrywa, że to dla niej czas na krótkie odcięcie się od siatkówki. – Nie za bardzo tęskniłam za siatkówką podczas wakacji. Ten czas nie jest za długi. Mam dwa miesiące na zrobienie wszystkiego, co wiąże się z moim życiem prywatnym i odrobiną wypoczynku. Ten czas się kończy i nadchodzi czas, żeby wrócić i wtedy będę w pełni skoncentrowana na siatkówce – przyznaje. 

Jaki plan ma Vale na kolejny sezon? – Mieliśmy niesamowity, idealny sezon i chciałabym to utrzymać. Oczywiście przede wszystkim chcę utrzymać to, na co mam największy wpływ, czyli być w formie na tym samym poziomie – podkreśla. – Jeżeli chodzi o drużynę, to życzyłabym nam jeżeli to możliwe być może coś więcej, niż w zeszłym sezonie – dodaje atakująca Łódzkich Wiewiór.

Vale – cieszymy się, że zostajesz w dziupli!