Po przedłużeniu kilku kontraktów, przyszedł czas na nową twarz w zespole ŁKS Commercecon Łódź. Do Łódzkich Wiewiór w sezonie 2018/2019 dołączy amerykańska rozgrywająca Valerie Nichol, którą ostatnio mogliśmy oglądać w barwach Impelu Wrocław.

Valerie Nichol zaczęła grać w siatkówkę jako 12-latka, a jej kariera rozwinęła się w Purdue University w West Lafayette. Początkowo występowała na pozycji atakującej, jednak z czasem przeszła na rozegranie. Dobre występy zaowocowały zagranicznym kontraktem. Amerykanka związała się na dwa lata z niemieckim Allianz MTV Stuttgart. Wybór okazał się być strzałem w 10, bowiem drużyna ze Stuttgartu zdobyła dwukrotnie mistrzostwo Niemiec (2016, 2017), Superpuchar w 2016 roku i Puchar Niemiec w 2017 roku. 

W poprzednim sezonie Amerykanka miała okazję poznać jak wygląda liga polska, bowiem wybrała ofertę Impelu Wrocław. Wraz z młodym zespołem z Dolnego Śląska zajęła ostatecznie 10-miejsce. 

Poprosiliśmy o komentarz trenera naszej ekipy – Michala Maska. – Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę mieć w zespole taką zawodniczkę, tym bardziej, że znam ją już kilka lat. Jest to młoda siatkarka ze świetnymi warunkami fizycznymi na tę pozycję. Ma duży potencjał – komplementował Amerykankę szkoleniowiec. – Oczywiście będzie miała trudne zadanie. Przez dwa sezony mieliśmy na rozegraniu wartościową zawodniczkę i taki komfort gry, zarówno pod względem sportowym, jak i charakterologicznym. Mam nadzieję, że Val będzie wzmocnieniem na tej pozycji i we współpracy z resztą zawodniczek zbudujemy dobry zespół.

Nasza nowa rozgrywająca podczas przerwy między sezonami nie próżnuje, wolny czas spędzając na grze w siatkówkę plażową. Poprosiliśmy ją o krótki komentarz: – Jestem bardzo podekscytowana, że na kolejny sezon wrócę do Polski. Wyczekuję wyzwań, które przyniesie mi gra w jednym z czołowych zespołów polskiej ekstraklasy, mam nadzieję również w europejskich pucharach. Do zobaczenia wkrótce!

Witamy Valerie w rodzinie Łódzkiego Klubu Sportowego!