Po sześciu miesiącach wspólnej siatkarskiej przygody nasz zespół opuszcza rozgrywająca Valerie Nichol.

Po zakończeniu sezonu 2017/2018 ŁKS Commercecon rozstał się z dwoma rozgrywającymi – Dominiką MrasAthiną Papafotiou. Sztab szkoleniowy musiał zatem znaleźć dwie zawodniczki na tę pozycję, a wybór padł na Amerykankę – Val NicholMartę Wójcik.

Przypomnijmy, że Valerie przygodę z siatkówką zaczęła na Uniwersytecie Purdue, a następnie związała się z niemieckim Allianz MTV Stuttgart. W poprzednim sezonie Amerykanka wybrała ofertę Impelu Wrocław i wraz z zespołem z Dolnego Śląska zajęła ostatecznie 10-miejsce. 

Do Łódzkich Wiewiór Valerie dołączyła na początku sierpnia ubiegłego roku. Amerykańska zawodniczka podkreślała, że rywalizacja leży w jej naturze i jak się szybko okazało, miała ku temu wiele okazji. Trener Michal Masek częściej desygnował na boisko doświadczoną Martę Wójcik, która do tej pory zdobyła już 4 statuetki MVP.

Kontrakt z Valerie Nichol został rozwiązany za porozumieniem stron. – Valerie na początku stycznia poprosiła o rozwiązanie kontraktu, a klub się do tej prośby przychylił – skomentował krótko prezes ŁKS Commercecon, Hubert Hoffman. Jednocześnie prezes Łódzkich Wiewiór zdementował pogłoski o niestabilności finansowej klubu.

Val – dziękujemy za wszystko, za całą ciężką pracę włożoną w tworzenie ŁKS Commercecon Łódź. Trzymamy za Ciebie kciuki w dalszej siatkarskiej karierze!