Wracające po przymusowej przerwie siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź uległy w meczu derbowym Grot Budowlanym Łódź 1:3. MVP spotkania została wybrana Veronica Jones-Perry.

Początek meczu był dość wyrównany. Ełkaesianki wyszły na prowadzenie 4:3 po ataku Katarzyny Zaroślińskiej-Król, ale za chwilę było 5:4 dla Budowlanych po zbiciu Veroniki Jones-Perry. Atak w antenkę Katariny Lazović dał gościom przewagę 11:10, a chwilę później Budowlane postawiły udany blok i o czas poprosił trener Giuseppe Cuccarini. Po udanej krótkiej w wykonaniu Anny Lewandowskiej Grot Budowlani prowadzili 16:14. Z akcji na akcję siły Łódzkich Wiewiór słabły i rywalki powiększały przewagę, aż do zwycięstwa 25:20. 

Świetny początek drugiego seta w wykonaniu Ełkaesianek. Wykorzystywała swoją szansę Ana Kalandadze, którą szkoleniowiec ŁKS-u Commercecon musiał wystawić w tym meczu na środek siatki. Po udanej akcji Katariny Lazović było już 11:4 dla gospodyń i o czas musiał prosić trener Błażej Krzyształowicz. Siatkarki Budowlanych zaczęły popełniać błędy, chociaż nie ustrzegły się ich również Ełkaesianki. Mimo to po zepsutej zagrywce Klaudii Alagierskiej ŁKS Commercecon prowadził 16:8. Trener Cuccarini poprosił o czas przy stanie 17:11 dla swojej ekipy, ponieważ rywalki odrobiły dwa punkty z rzędu. Wejście Kornelii Moskwy odmieniło grę Budowlanych. Zespół trenera Krzyształowicza z 17:11 doprowadził do 17:16. W efekcie mogliśmy oglądać bardzo wyrównaną końcówkę, którą po wielkich emocjach rozstrzygnęły na swoją korzyść Łódzkie Wiewióry.

Od prowadzenia 3:0 rozpoczęły trzeciego seta Budowlane i szybko o czas poprosił trener Cuccarini. Wiewióry zaczęły krok po kroku odrabiać straty i udało im się wyjść na prowadzenie 7:5. Tym razem o przerwę musiał poprosić trener Krzyształowicz. Po ataku Moniki Fedusio mieliśmy remis 8:8. Atak kapitan ŁKS-u Commercecon dał jednopunktową przewagę gospodyniom (12:11), ale w kolejnej akcji skutecznie zagrała Jones-Perry. Autowe zbicie Zaroślińskiej-Król spowodowało, że trzy punkty przewagi miały siatkarki Grot Budowlanych (16:13). W końcowej fazie seta zdecydowanie lepiej prezentowały się zawodniczki Budowlanych, a efektem była wysoka wygrana do 18.

As serwisowy Małgorzaty Lisiak dał prowadzenie Budowlanym 4:2 w czwartym secie. Po ataku Jones-Perry prowadzenie przyjezdnych wzrosło do 3 punktów (6:3). Dziewiąty punkt dla ŁKS-u zdobyła Katarzyna Zaroślińska-Król atakiem po skosie (9:10). Do remisu 11:11 doprowadziła mocnym zbiciem Katarina Lazović. Blok na serbskiej przyjmującej przywrócił trzypunktowe prowadzenie Budowalnych (11:14) i o czas poprosił trener Cuccarini. Zespół gości wykorzystywał każde potknięcie Ełkaesianek, utrzymując kilkupunktowe prowadzenie. Efektem tego była wygrana 25:20 i w całym meczu 3:1.

MVP: Veronica Jones-Perry

ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź 1:3
(20:25, 25:23, 18:25, 20:25)

Składy zespołów:
ŁKS: Wójcik (8), Lazović (13), Bongaerts (4), Alagierska (10), Zaroślińska-Król (18), Kalandadze (11), Strasz (libero) oraz Laszczyk i Pacak
Budowlani: Nowicka (5), Lisiak (6), Lewandowska (5), Jones-Perry (18), Fedusio (14), Damaske (8), Stenzel (libero) oraz Kędziora, Górecka (11) i Moskwa (7)