Derby Łodzi zadecydują o tym, kto zdobędzie brązowy medal mistrzostw Polski – ŁKS Commercecon czy Grot Budowlani. W pierwszym meczu triumfowały Łódzkie Wiewióry, które pokonały Budowlanych bez straty seta.

Spotkanie rozpoczęło się od ataku Valentiny Diouf, ale dość długo oglądaliśmy wyrównaną walkę. Po ataku Veroniki Jones-Perry zrobiło się 8:5 dla gospodyń, ale zbicie Pauliny Damaske doprowadził do wyrównania (13:13). Przy 16:16 o czas poprosił trener Michał Cichy. Po błędzie Moniki Fedusio ŁKS Commercecon znów prowadził trzema punktami i w końcówce nie oddał już przewagi, ostatecznie wygrywając 25:21. 

W drugim secie początek zwiastował wyrównane starcie, jednak po bloku na Fedusio gospodynie prowadziły 7:4. Gdy błąd w ataku popełniła Julita Piasecka zrobiło się 8:8. Łódzkie Wiewióry grały jednak spokojnie i ponownie zaczęły budować przewagę. Po bloku Diouf na Cleger zrobiło się 16:11, a błąd Zuzanny Góreckiej dał Ełkaesiankom prowadzenie 18:12. Siatkarki Budowlanych nie były w stanie odrobić już strat, a set zakończył się wygraną ŁKS-u 25:17.

Początek trzeciej partii znów był wyrównany i ponownie szybciej na trzypunktowe prowadzenie wyszły Ełkaesianki (8:5). Przewaga ŁKS-u Commercecon utrzymywała się przez kilka minut, jednak po ataku Góreckiej było 11:11. Kontratak w wykonaniu Fedusio dał remis 22:22. W walce na przewagi lepsze okazały się Łódzkie Wiewióry 27:25, a warto podkreślić, że w trudnym momencie trener Cichy wprowadził na boisko Angelikę GajerWeronikę Sobiczewską, a młode zawodniczki ŁKS-u Commercecon zachowały zimną krew.

MVP: Klaudia Alagierska

ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź 3:0
(25:21, 25:17, 27:25)

Składy zespołów:
ŁKS: Grajber (2), Witkowska (11), Diouf (19), Ratzke (3), Alagierska (9), Jones-Perry (9), Maj-Erwardt (libero) oraz Sobiczewska (1), Gajer i Piasecka (3)
Budowlani: Lisiak (4), Łazowska (2), Centka (11), Cleger (3), Damaske (7), Fedusio (12), Łysiak (libero) oraz Górecka (7), Pelczarska i Lewandowska