ŁKS Commercecon Łódź pokonał 3:0 CS Volei Albę Blaj w meczu 5. kolejki CEV Ligi Mistrzyń. Łódzkie Wiewióry w pełni kontrolowały przebieg spotkania, jedynie w drugim secie dały rywalkom osiągnąć granicę 20 punktów. Na ostatnią akcję meczu na boisku pojawiła się, powracająca po rehabilitacji, Klaudia Alagierska-Szczepaniak.

Mistrz Polski zdominował rumuński zespół zagrywką oraz siłą ataku. Obie ekipy postawiły po 6 punktowych bloków. 21 punktów wywalczyła dla przyjezdnych Valentina Diouf, a 9 dołożyła Julita Piasecka. Po stronie Alby Bogumila Biarda zdobyła 8 „0czek” i był to najwyższy indywidualny dorobek wśród zawodniczek z Blaj.

We wtorek – 16 stycznia – o 20:30 ŁKS Commercecon Łódź rozegra ostatni mecz grupowy i będzie to pojedynek o fotel lidera. Rywalem łodzianek będzie Volero Le Cannet. Francuski zespół przegrał w 5. kolejce 1:3 z Prometeyem Dnipro.

MVP: Valentina Diouf

CS Volei Alba Blaj – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(16:25, 20:25, 14:25)

Składy zespołów:
CS Volei: Jović (2 pkt.), Kocić (4), Axinte (2), Biarda (8), Felix Costa (1), Onyejekwe (6), Rampelberg (libero) oraz Kitipova, Kockarević (2) i Partnoi (libero)
ŁKS: Gryka (5), Witkowska (6), Diouf (13), Ratzke (4), Campos (3), Piasecka (7), Maj-Erwardt (libero) oraz Alagierska-Szczepaniak