Za ŁKS-em Commercecon Łódź drugi mecz sparingowy przed sezonem 2020/2021. Zespół Giuseppe Cuccariniego pojechał dziś do stolicy Dolnego Śląska, gdzie zmierzył się z miejscowym #VolleyWrocław. We wszystkich rozegranych setach górą były Łódzkie Wiewióry.

Obaj trenerzy dali pograć niemal wszystkim swoim zawodniczkom. W pierwszej odsłonie łodzianki wyszły na prowadzenie 8:4 po błędzie gospodyń i przez całą partię utrzymywały kilkupunktową przewagę, ostatecznie wygrywając do 19. W drugiej partii w miejsce Magdaleny Saad na pozycji libero pojawiła się Krystyna Strasz. W trakcie seta szkoleniowiec ŁKS-u Commercecon dokonywał kolejnych zmian, desygnując na boisko Oliwię LaszczykJoannę Pacak. Minimalnie prowadziły łodzianki, które zwyciężyły po udanej akcji Katarzyny Zaroślińskiej-Król 25:21. 

W trzecim secie Łódzkie Wiewióry narzuciły swój rytm gry. Po bloku duetu Kalandadze/Ninković było już 8:2, a w połowie seta łodzianki prowadziły nawet dziewięcioma punktami. W tej odsłonie delikatnego urazu doznała Katarzyna Zaroślińska-Król, jednak jak okazało się po meczu nie będzie to rzutowało na dalsze przygotowania kapitan ŁKS-u Commercecon.

Czwartego seta lepiej rozpoczęły gospodynie i przez dłuższy czas utrzymywały dwu, trzypunktowe prowadzenie. Dopiero w końcówce Ełkaesianki zaczęły odrabiać straty, które po bloku na Murek uzyskały przewagę 20:19. Partię zakończyła kiwką Aleksandra Pasznik.

Kolejne spotkanie kontrolne zespoły rozegrają w sobotę w łódzkiej Sport Arenie.

#VolleyWrocław – ŁKS Commercecon Łódź 0:4
(19:25, 21:25, 16:25, 23:25)

Składy zespołów:
#VolleyWrocław: Witkowska, Murek, Szady, Jasek, Bączyńska, Fedorek, Pancewicz (L), Gancarz, Pańko, Wołodko, Chorąża, Adamek (L), Rapacz i Słonecka
ŁKS Commercecon: Wójcik, Lazović, Ninković, Bongaerts, Alagierska, Zaroślińska-Król, Saad (L) oraz Osadchuk, Pacak, Pasznik, Strasz (L), Laszczyk i Kalandadze