W połowie lipca dowiedzieliśmy się o tym, że jedna z zawodniczek ŁKS-u Commercecon Łódź otrzymała dodatni wynik na obecność choroby wirusowej COVID-19. Pod koniec wyznaczonej kwarantanny Wiewióra przeszła jeszcze dwa testy kontrolne, które dały wyniki ujemne. A to oznacza, że może wrócić do treningów!

Jak informowaliśmy 18 lipca, po otrzymaniu informacji o dodatnim wyniku testu u jednej z Ełkaesianek, prezes Hubert Hoffman natychmiast podjął decyzję o przeprowadzeniu testów na obecność COVID-19 u wszystkich osób związanych z klubem, które miały kontakt z zakażoną zawodniczką. Wśród wszystkich przebadanych osób nie odnotowano wyniku dodatniego. 

Zespół oraz sztab szkoleniowy został objęty tygodniową izolacją, a ponowne testy potwierdziły brak zakażenia. Dzięki temu 26 lipca drużyna mogła powrócić do regularnych treningów. 

Wiewióra, u której pierwszy test wykazał wynik dodatni, musiała pozostać na kwarantannie nieco dłużej. W tym tygodniu przeprowadzono u niej dwa kontrolne testy, które potwierdziły, że zakażenie minęło. Tym samym również ona będzie mogła wznowić treningi z całym teamem. 

Przypomnijmy, że w sierpniu ŁKS Commercecon Łódź rozpocznie kolejny etap przygotowań do sezonu 2020/21. Zespół czekają spotkania kontrolne, m.in.z  Grotem Budowlani Łódź i Legionovią Legionowo. 

Pierwszy mecz TAURON Ligi Łódzkie Wiewióry rozegrają na wyjeździe z BKS-em Stal Bielsko-Biała.