W sobotnie popołudnie ŁKS Commercecon Łódź pokonał E.Leclerc Moya Radomkę Radom 3:2 i tym samym przedłużył losy rywalizacji o brązowy medal. MVP spotkania została wybrana Katarzyna Zaroślińska-Król.

Oba zespoły zafundowały swoim kibicom prawdziwy rollercoaster emocji. Od wygranego seta rozpoczęły Wiewióry, jednak w następnych setach uśmiech losu przechodził to na jedną, to na drugą stronę. W efekcie po czterech odsłonach mieliśmy remis 2:2. W tie-breaku łodzianki na początku zbudowały sobie kilkupunktowe prowadzenie, a to okazało się odpowiednią zaliczką do końcowego sukcesu. Ostatecznie ŁKS Commercecon triumfował do 11 i w całym meczu 3:2. 

MVP spotkania została wybrana Katarzyna Zaroślińska-Król, która wywalczyła do Łódzkich Wiewiór 21 punktów, w tym 1 blokiem. Atakująca łodzianek miała w tym meczu sporo pracy, atakowała bowiem 53 razy. Zagrywką ze strony rywalek najmocniej ostrzeliwane były Magdalena Saad (71% pozytywnego przyjęcia) oraz Aleksandra Wójcik (39% pozytywnego przyjęcia), która dodatkowo wykonała w tym meczu 31 ataków (12 skończyła, notując 39% skuteczności).

Czwarte spotkanie odbędzie się we wtorek (20 kwietnia) o godzinie 17:30 w łódzkiej Sport Arenie.

E.LECLERC MOYA Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź 2:3
(20:25, 25:17, 19:25, 25:19, 11:15)

Składy zespołów:
Radomka: Bjelica (15), De Almeida (14), Honorio (21), Łukasik (19), Moskwa (7), Skorupa (2), Witkowska (libero) oraz Picussa i Biała
ŁKS: Wójcik (13), Lazović (4), Ninković (12), Bongaerts (1), Alagierska (7), Zaroślińska-Król (21), Saad (libero) oraz Pasznik (1), Wawrzyńczyk  i Kalandadze (12)