W drugim dniu turnieju grupy C Ligi Mistrzyń w bułgarskim Płowdiw ŁKS Commercecon Łódź zmierzył się z gospodyniami. Po pierwszym wygranym secie przyszły dwa przegrane, ale na szczęście Łódzkie Wiewióry wróciły do gry i ostatecznie triumfowały 3:1.

Mecz rozpoczął się od udanego ataku Katariny Lazović, a po mocnym zbiciu Aleksandry Wójcik łodzianki prowadziły 4:2. Skutecznie zatrzymała przechodzącą piłkę Dima Usheva i mieliśmy remis 4:4. Po ataku Miroslavy Paskowej, który zakończył długą wymianę, na konto Maritzy powędrował 6. punkt (6:7). W kontrze mocno uderzyła Klaudia Alagierska. Po błędzie dotknięcia siatki w zespole gospodyń ŁKS wyszedł na prowadzenie 13:10 i o czas poprosił Lazar Lazarov. O kolejną przerwę szkoleniowiec Maritzy był zmuszony prosić przy stanie 17:11 dla ŁKS-u. Po chwili rozmowy zawodniczki z Płowdiw zdobyły trzy punkty z rzędu i tym razem wezwał do siebie Giuseppe Cuccarini. Udany blok Katarzyny Zaroślińskiej-Król dał łodziankom prowadzenie 21:16, a w kolejnej akcji szczelny mur postawiły z kolei Klaudia AlagierskaAleksandra Wójcik. W końcówce Ełkaesianki zachowały zimna krew i ostatecznie zwyciężyły 25:18.

Drugiego seta dobrze rozpoczęły gospodynie, jednak po błędzie dotknięcia siatki po ich stronie ŁKS Commercecon tracił jeden punkt (2:3). Potem jednak prowadzenie Maritzy wzrosło. Przy stanie 7:3 dla gospodyń trener Cuccarini w miejsce Katariny Lazović wprowadził Anę Kalandadze, a następnie za Nadję Ninković weszła Joanna Pacak. Po kolejnym punkcie dla gospodyń o czas poprosił trener Cuccarini. Zepsuta zagrywka Any Kalandadze dała już siedem punktów przewagi rywalkom (6:13). Nie potrafiły przełamać gry przeciwniczek łodzianki, o kolejny czas Giuseppe Cuccarini poprosił przy stanie 17:11 dla Maritzy. Sytuacji nie ratowała agresywna kiwka w wykonaniu Aleksandry Pasznik, ŁKS wciąż tracił kilka punktów (14:21). Po ataku Paskovej gospodynie miały piłkę setową (24:19) i dwie akcje później było już po partii.

Trzecią partię Maritza rozpoczęła od prowadzenia 3:0, ale dość szybko łodziankom udało się wyrównać wynik (5:5). Po błędzie w ataku Katariny Lazović, która chwilę wcześniej zmieniła Anę Kalandadze, Maritza wyszła na prowadzenie 10:6. Dobra zagrywka Lazović i udany atak Wójcik zmniejszyły straty ŁKS-u co dwóch punktów i o czas poprosił Lazar Lazarov. Przegrana akcja na siatce Nadji Ninković znów zwiększyła dystans punktowy pomiędzy drużynami, Maritza Płowdiw prowadziła 16:10. Po ataku Aleksandry Milanovej było już 18:13 dla gospodyń. W końcówce Ełkaesianki próbowały jeszcze odrobić straty, pozytywnie wyróżniała się Aleksandra Wójcik, ale w pojedynkę nie miała szans. Ostatecznie łodzianki przegrały 20:25.

W czwartym secie Lazar Lazarov poprosił o pierwszy czas przy stanie 3:0 dla ŁKS-u Commercecon, ale po przerwie punkt zdobyła Nadja Ninković. Pierwszy punkt gospodynie zdobyły przy prowadzeniu łodzianek 7:0. Szybko jednak powróciły do swojej skutecznej gry i po błędzie po stronie łodzianek Maritza traciła już tylko jeden punkt (6:7). Udana kiwka Lazović zwiększyła przewagę Wiewiór do 11:6. Serbska przyjmująca skutecznie również zaatakowała i było 13:7 dla ŁKS-u. Udany blok Ninković zwiększył prowadzenie ŁKS-u Commercecon do stanu 17:10. Po udanym zagraniu Lazović łodzianki prowadziły 21:14. Piłkę setową ŁKS miał po bloku AlagierskiejWójcik, a seta zakończyła przyjmująca Łódzkich Wiewiór (25:17).

Tie-break rozpoczął się od prowadzenia ŁKS-u Commercecon 2:0, jednak w kolejnej akcji Aleksandra Wójcik została wrzucona w siatkę. Przyjmująca dostała kolejną szansę w następnej akcji i nie zmarnowała jej. Ola Wójcik grała jak z nut, po jej pojedynczym bloku łodzianki miały przewagę 5:1 i o czas poprosił trener Lazarov. Błąd po stronie siatkarek Maritzy dał łodziankom ósmy punkt i zespoły zmieniły strony (8:3 dla ŁKS-u). Przy stanie 9:5 dla Wiewiór o czas poprosił jeszcze trener Cuccarini. Po zepsutej zagrywce gospodyń łodzianki prowadziły 13:7, jednak od stanu 14:8 jeszcze dwa punkty z rzędu odrobiły rywalki. Jeszcze jeden czas wziął szkoleniowiec ŁKS-u Commercecon. 

MVP: Aleksandra Wójcik

Marica Płowdiw – ŁKS Commercecon Łódź 2:3
(18:25, 25:20. 25:20, 17:25, 10:15)

Składy zespołów:
Marica: Kamenowa (17), Paskowa (15), Barakowa (4), Uszewa (9), Aguilera Carbajal (4), Milanowa A. (23), Todorowa (libero) oraz Drumewa (1), Nikołowa, Dudowa (3), Milanowa N.
ŁKS: Wójcik (26), Lazović (10), Ninković (9), Bongaerts (2), Alagierska (8), Zaroślińska – Król (16), Strasz (libero) oraz Pacak (4), Pasznik (3), Kalandadze (2), Saad (libero)

fot. CEV