Trener Marek Solarewicz w przerwie reprezentacyjnej zaplanował dla naszego zespołu dwa spotkania towarzyskie. W pierwszym z nich, z II-ligowym NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki, Łódzkie Wiewióry zwyciężyły 4:1. 

W związku z przerwą reprezentacyjną, podczas której biało-czerwone powalczą o bilet na IO, zespoły Ligi Siatkówki Kobiet urozmaicają treningi meczami sparingowymi. Szkoleniowiec ŁKS-u Commercecon Łódź na pierwsze spotkanie towarzyskie zaprosił do Łodzi czołowy zespół II ligi – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki.

Przypomnijmy, że zespół NOSiR-u awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski, w którym zmierzy się z DPD Legionovią Legionowo. Co ciekawe, nowodworzanki przyjechały do Łodzi pierwszą szóstką. Drugą część zespołu trener Bartosz Kujawski desygnował na mecz ligowy w Siedlcach. 

Łódzkie Wiewióry przystąpiły do tego meczu bez dwóch zawodniczek – Klaudii AlagierskiejAleksandry Wójcik, które przebywają na zgrupowaniu reprezentacji. Ich zmienniczki nie miały jednak większego problemu z pokonaniem drugoligowych przeciwniczek. Po czterech rozegranych partiach, które padły łupem Ełkaesianek, trenerzy postanowili rozegrać jeszcze jedną partię do 15 punktów. W niej górą były bardzo ambitne nowodworzanki.   

W piątek, 10 stycznia, nasz zespół rozegra kolejny mecz towarzyski. Tym razem rywalem Łódzkich Wiewiór będzie zespół E.Leclerc Radomki Radom.

ŁKS Commercecon Łódź – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 4:1
(25:17, 25:16, 25:21, 25:14, 10:15)

Składy zespołów:
ŁKS: Mori (8), Kwiatkowska (12), Pacak (9), Skrzypkowska (10), Lazović (11), Bociek (9), Strasz (libero) oraz Szczyrba (5), Gajewska (3), Edelman, Kowalińska (12), Korabiec (libero) i Laszczyk (3)
NOSiR: Maj (7), Serowiecka (9), Kęsik (7), Gorzewska (12), Paluszkiewicz (6), Turkot (18), Balcerowicz (libero)