W środę, 28 września siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź wyjechały do Poczdamu. Celem trzydniowego wyjazdu do Niemiec były wspólne treningi i sparingi z miejscowym SC Potsdam. W pierwszym meczu towarzyskim, które zespoły rozegrały w czwartek, ŁKS Commercecon Łódź wygrał 3:1.

Z uwagi na drobne braki kadrowe w zespole SC Potsdam na pozycji libero dodatkowo występowały zawodniczki ŁKS-u Commercecon Łódź – Paulina Maj-Erwardt i Kinga Drabek.

Łódzkie Wiewióry świetnie rozpoczęły spotkanie towarzyskie z niemieckim zespołem (4:0), jednak rywalki błyskawicznie wyrównały. Dość długo trwała walka punkt za punkt, dopiero w połowie seta ekipa z Podczdamu wyszła na dwa punkty przewagi (16:14). Gospodynie utrzymały prowadzenie do końca i ostatecznie wygrały 25:21.

W drugim secie siatkarki SC Potsdam poszły za ciosem i szybko wyszły na prowadzenie 5:1. Przez dłuższy czas gospodynie kontrolowały przebieg gry i wydawało się, że ponownie rozstrzygną losy spotkania na swoją korzyść. Przy stanie 13:6 dla niemieckiego zespołu Łódzkie Wiewióry w końcu znalazły swój rytm gry. Wywalczyły osiem punktów z rzędu i wyszły na prowadzenie. As serwisowy Julity Piaseckiej dał łodziankom prowadzenie 20:17. Łódzkie Wiewióry nie wypuściły już tej przewagi z rąk i wygrały seta do 22.

W trzecim secie początkowo obie ekipy prowadziły wyrównaną walkę, ale w połowie partii to łodziankom udało się wyjść na czteropunktowe prowadzenie (14:10). Łódzkie Wiewióry grały pewnie w każdym elemencie, a ich przewaga urosła do siedmiu „oczek” (18:11). Ełkaesianki w końcówce wprawdzie straciły kilka punktów, ale nie dały sobie odebrać wygranej (25:21).

Podobnie wyglądała czwarta partia, początkowo obie drużyny toczyły równą walkę, ale z biegiem czasu coraz lepiej na boisku radziły sobie Wiewióry. W połowie seta prowadziły już 16:10. W końcowej fazie rywalizacji poczdamianki odrobiły kilka punktów, ale ponownie nie były w stanie przełamać gry Ełkaesianek. Łódzkie Wiewióry wygrał 29:27 i cały mecz 3:1.

SC Potsdam – ŁKS Commercecon Łódź 1:3
(25:21, 22:25, 21:25, 27:29)

Składy zespołów:
SC Poczdam: Savić (13), Jasper (10), Leweling (10), Nameth (17), Cekulaev (8), Kirchhoff (libero) oraz van Aalen (3) i Viggars (2)
ŁKS: Gryka (11), Diouf (14), Dróżdż (4), Scuka (21), Piasecka (19), Maj-Erwardt (libero) oraz Hryszczuk (2), Gajer (5), Łyżwa i Drabek (libero)