Rundę zasadniczą TAURON Ligi ŁKS Commercecon Łódź zakończył w Bielsku-Białej meczem z miejscowym BKS-em BOSTIK. Łódzkie Wiewióry pokonały rywalki 3:0, a MVP spotkania została wybrana Martyna Grajber. Tym samym zespół kończy rundę zasadniczą TAURON Ligi na 3. pozycji w tabeli.

Spotkanie rozpoczęło się od udanego ataku Veroniki Jones-Perry, jednak w kolejnej akcji Amerykanka została zatrzymana przez Gabrielę Orvosovą. Na prowadzenie 4:3 gospodynie wyszły po skutecznym zagraniu Martyny Świrad, ale w odpowiedzi równie dobrze zaatakowała Joanna Pacak. Przez dłuższy czas oglądaliśmy walkę punkt za punkt. Gdy błąd w ataku popełniła Weronika Szlagowska, zrobiło się 11:9 dla łodzianek, a w kolejnej akcji punkt w bloku dołożyła Pacak. Widać było świetną nić porozumienia pomiędzy Robertą RatzkeJoanną Pacak. Po kolejnym ataku środkowej ŁKS Commercecon prowadził 14:11. Gdy punkt z zagrywki zdobyła Martyna Grajber, było już 17:13 dla przyjezdnych. W szeregach ŁKS-u pojawiły się Angelika Gajer w miejsce Roberty Ratzke i Weronika Sobiczewska za Valentinę Diouf. Przy stanie 19:14 dla łodzianek o czas poprosił trener Bartłomiej Piekarczyk. Krótka przerwa przyniosła skutek, bowiem bielszczanki zaczęły odrabiać straty i zdobyły trzy punkty z rzędu. Tym razem o czas musiał prosić trener Michał Cichy, a tuż po przerwie punkt zdobyła Jones-Perry. Na boisko wróciły również Ratzke i Diouf. Punktowa zagrywka Dominiki Pierzchały dała remis 20:20, ale w końcówce łodzianki rzuciły się do walki. Pierwszą piłkę setową dał Wiewiórom atak Joanny Pacak, a w kolejnej akcji szczelny blok postawiła Klaudia Alagierska i ŁKS Commercecon wygrał 25:21. 

Druga partia rozpoczęła się od skutecznego ataku Orvosovej, a po udanym bloku Świrad na Diouf gospodynie prowadziły 4:2. Bielszczanki szybko powiększyły przewagę, w czym pomagały im błędy rywalek. Przy stanie 6:2 dla BKS-u o czas poprosił trener Cichy. Łodzianki ruszyły do walki, świetnie spisały się Diouf i Grajber, które znacznie pomogły w doprowadzeniu do remisu po 6. Przy tym stanie punkt z ataku zdobyła Martyna Grajber i o czas poprosił trener Piekarczyk. Gdy punkt z zagrywki zdobyła Valentina Diouf, ŁKS Commercecon prowadził 9:7. Gra obu drużyn falowała. Skuteczny blok Szlagowskiej na Pacak dał remis po 12, a następnie Aleksandra Kazała zaserwowała asa. Przy stanie 15:12 o drugi czas poprosił trener Łódzkich Wiewiór. Po bloku Pacak na Szlagowskiej ŁKS zmniejszył straty do jednego punktu (15:16), ale kolejne dwa oczka padły łupem gospodyń. Wtedy znów nastąpił zryw po stronie łodzianek. Skuteczna akcja Grajber dała remis 19:19, a o przerwę poprosił szkoleniowiec BKS-u. W końcówce punkt w ważnym momencie podarowała łodziankom Ewelina Polak, która zepsuła zagrywkę. Swojego serwisu nie zepsuła natomiast Klaudia Alagierska, posłała asa i ŁKS Commercecon wygrał 25:22. 

Pierwsze punkty trzeciego seta powędrowały na konto BKS-u Bostik. Po ataku Szlagowskiej było 4:1 dla bielszczanek i szybko o czas poprosił trener Michał Cichy. Łodzianki powoli odrabiały straty i po bloku Grajber na Janiuk mieliśmy remis 5:5. Zepsuty atak Pacak dał dwupunktowe prowadzenie gospodyniom (11:9). Po skutecznej akcji Diouf mieliśmy kolejny remis (12:12), a następnie zaatakowała Pacak i Łódzkie Wiewióry wysunęły się na prowadzenie. O czas poprosił szkoleniowiec BKS-u Bostik. Łodzianki nie zwalniały tempa. Dwa punktowe ataki wykonała Grajber, a po akcji skończonej przez Diouf przyjezdne prowadziły 16:13. Błąd Magdaleny Janiuk zmusił trenera Piekarczyka o wzięcie czasu. Punkt na 18:13 zdobyła z zagrywki Joanna Pacak. Dotknięcie siatki przez Świrad dało rywalkom przewagę 21:15. Tę odsłonę Wiewióry wygrały bez nerwów 25:19 po zepsutej zagrywce Świrad.

BKS Bostik Bielsko-Biała – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(21:25, 22:25, 19:25)

Składy zespołów:
BKS: Kazała (7), Polak (2), Pierzchała (3), Świrad (9), Orvosova (12), Szlagowska (9), Mazur (libero) oraz Borowczak (4), Janiuk (1), Chmielewska, Drabek (libero), Bartkowska i Łyszkiewicz
ŁKS: Grajber (12), Pacak (11) , Diouf (16), Ratzke (1), Alagierska (8), Jones-Perry (8), Maj-Erwardt (libero) oraz Jukoski, Sobiczewska (1), Gajer, Strasz (libero)