W ten piękny wiosenny piątek rozpoczynamy cykl „Z wiewiórką po Łodzi”. Zwinne zwierzątko, które z czasem stało się maskotką ŁKS Commercecon Łódź na przestrzeni najbliższych miesięcy będzie gościć w wielu ciekawych miejscach na mapie naszego miasta. 

A ponieważ zagościła u nas przepiękna wiosna, cykl „Z wiewiórką po Łodzi” zaczynamy od miejsca, w którym ta pora roku objawia się wyjątkowo pięknie. Park im. ks. bp. Michała Klepacza co roku, gdy tylko zima zaczyna odchodzić w zapomnienie, pokrywa się niebieskim dywanem cebulic syberyjskich. 

Siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego znają ten park doskonale. Sąsiaduje on bowiem z halą sportową przy ul. Skorupki. ŁKS Commercecon miał jeszcze w zeszłym sezonie okazję kilka razy trenować w hali, która widziała niejedno widowisko sportowe. Na co dzień swoje umiejętności rozwijają tu młode adeptki „ŁKS-u Siatkówka Żeńska”. 

I chociaż park im. Klepacza jest niewielki, to jest to dobre miejsce na schronienie się w upalne dni w centrum miasta. Wiosną, podczas kwitnienia cebulic, jest wręcz oblegany przez mieszkańców Łodzi. Parkowe alejki wykorzystują również biegacze, m.in. z dobrze nam znanej grupy Łódź Kocha Sport. 

Warto odwiedzić to miejsce szczególnie teraz, gdy trawniki pokryły się cebulicami syberyjskimi. Jak widzicie wiewiórka ŁKS-u też nie mogła oprzeć się pokusie na zrobienie sobie kilku zdjęć.

Park im. ks. bp. Michała Klepacza

Adres: pomiędzy ulicą Wólczańską, Skorupki i al. Politechniki