Odpowiedni wniosek został złożony, więc już oficjalnie możemy potwierdzić. Zespół ŁKS Commercecon Łódź zagra w sezonie 2018/2019 w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Dzięki zmianom w parametrach rankingu Europejskiej Federacji Siatkówki (CEV) będziemy mogli przystąpić do tej rywalizacji od razu w fazie grupowej.

W 2011 roku ŁKS Commercecon Łódź powrócił do rozgrywek na szczeblu centralnym. W 2014 roku cieszyliśmy się z awansu do I ligi. W ciągu tych czterech lat klub nie zwolnił tempa. W sezonie 2016/2017 dumnie wkroczyliśmy na parkiety ekstraklasy jako beniaminek i ostatecznie zajęliśmy 6. miejsce. Ostatnie miesiące to ukoronowanie wieloletniej pracy wielu osób – ŁKS wywalczył tytuł wicemistrza Polski sezonu 2017/2018 oraz był finalistą Pucharu Polski kobiet. 

Teraz czas na kolejne wyzwania. Pod wodzą trenera Michala Maska klub ponownie będzie walczył o sukcesy na krajowych boiskach, ale również zaprezentuje swoje umiejętności na arenie europejskiej. Wniosek o udział w Lidze Mistrzyń w sezonie 2018/2019 został złożony. Już nie możemy się doczekać nowego wyzwania!

Przypomnijmy, że w niedawno zakończonym sezonie 2017/2018 w LM triumfował zespół VakifBank Stambuł. Obok ŁKS Commercecon Łódź w fazie grupowej Ligi Mistrzyń 2018/2019 wystąpi również mistrz Polski – Chemik Police. W eliminacjach brązowy medalista – Grot Budowlani Łódź.

Wiemy, że czeka nas walka z niezwykle wymagającymi rywalami i zrobimy wszystko, aby sportowo i organizacyjnie pokazać, że ŁKS Commercecon zasłużył na udział w europejskich pucharach.