W dniach 17-30 lipca w Łodzi odbędzie się największa akademicka impreza sportowa w Europie – Europejskie Igrzyska Akademickie, a ŁKS Commercecon Łódź pełni zaszczytną rolę jej ambasadora. 7 kwietnia przy ulicy Piotrkowskiej 155 byliśmy świadkami startu zegara odliczającego czas do European Universities Games 2022. W tym uroczystym momencie nasz klub reprezentowały Martyna Grajber i Krystyna Strasz.

Już wkrótce do Łodzi przyjedzie ponad 6 tysięcy sportowców, którzy będą rywalizować aż w 21 dyscyplinach. Organizatorami tego wydarzenia są: Politechnika Łódzka, AZS Łódź oraz miasto Łódź. Ambasadorami EUG 2022 są m.in. mistrzyni świata w karate olimpijskim Dorota Banaszczyk, złoty medalista IO w Tokio w sztafecie mieszanej Kajetan Duszyński, wielokrotny medalista w biegu na 800 metrów Adam Kszczot, czy wielokrotny medalista mistrzostw Polski w siatkówce kobiet ŁKS Commercecon Łódź.

Od 7 kwietnia pozostało równo 100 dni do oficjalnej ceremonii otwarcia Europejskich Igrzysk Akademickich i z tego okazji przy ulicy Piotrkowskiej 155 swoje odliczanie rozpoczął oficjalny zegar, który każdy łodzianin łatwo zauważy, a to za sprawą wizerunku sympatycznej maskotki EUG 2022 – jednorożca EUGenia.  

Uruchomienia zegara  dokonali: Hanna Zdanowska – Prezydent Miasta Łodzi, Adam Roczek – Prezydent EUSA, prof. dr hab. inż. Krzysztof Jóźwik – Rektor Politechniki Łódzkiej, prof. Alojzy Nowak – Prezes Akademickiego Związku Sportowego. Nie zabrakło również ambasadorów EUG 2022 – Adama Kszczota oraz siatkarek ŁKS-u Commercecon Łódź, które reprezentowane były przez Martynę GrajberKrystynę Strasz.  

Bardzo cieszymy się, że zaproszono nasz klub do grona ambasadorów EUG 2022. To zaszczytna rola móc promować największą w Europie sportową imprezę studencką.