Europejska Federacja Siatkówki (CEV) zakończyła kompletowanie listy drużyn, które w sezonie 2022/2023 zagrają w europejskich pucharach. ŁKS Commercecon Łódź otrzymał prawo gry w Lidze Mistrzów i jak wiecie, nasz klub oczywiście z tej możliwości skorzysta. Poznaliśmy również pozostałych uczestników tych prestiżowych rozgrywek.

Z Polski prawo gry w Lidze Mistrzyń od czwartej rundy (grupowej) otrzymała cała trójka medalistów z sezonu 2021/2022, czyli Grupa Azoty Chemik Police, Developres Bella Dolina Rzeszów i ŁKS Commercecon Łódź. 

Wśród drużyn, które zagrają w LM nie brakuje dobrych znajomych, czyli zespołów, z którymi już mierzyliśmy się w rozgrywkach pucharowych, m.in. Imoco Conegliano, VakifBanku Stambuł czy ASPTT Mulhouse.

28 czerwca o godzinie 12:00 w Luksemburgu odbędzie się losowanie par Pucharu CEV i Challenge, a także par Ligi Mistrzów, które rozpoczną rywalizację od kwalifikacji. Z tej części rozgrywek awans do fazy grupowej wywalczą trzy ekipy.

Oto wszyscy uczestnicy żeńskiej Champions League:

Od rundy 4. (grupowej):

Chemik Police (POL)
Developres Rzeszów (POL)
ŁKS Commercecon Łódź (POL)
Maritza Płowdiw (BUL)
Volero Le Cannet (FRA)
ASPTT Mulhouse (FRA)
Allianz MTV Stuttgart (GER)
SC Poczdam (GER)
Imoco Conegliano (ITA)
Pro Victoria Monza (ITA)
Igor Gorgonzola Novara (ITA)
CS Volei Alba Blaj (ROU)
CSM Targoviste (ROU)
Vakifbank Stambuł (TUR)
Fenerbahce Stambuł (TUR)
Eczacibasi Stambuł (TUR)
Prometej Dnipro (UKR)

Od kwalifikacji:

VDK Gent Dames (BEL)
Jedinstvo Brcko (BIH)
Mladost Zagrzeb (CRO)
Tenerife La Laguna (ESP)
Polkky Kuusamo (FIN)
Vasas Budapeszt (HUN)
Calcit Kamnik (SLO)
Crvena Zvezda Belgrad (SRB)