Trzy radosne Mikołajki zawitały kilka dni temu do Schroniska dla Zwierząt przy ul. Marmurowej, aby wyściskać i wygłaskać psiaki, które czekają na nowy dom. W łódzkim schronisku przebywa aktualnie niespełna 400 psiaków i 100 kotów. Dlatego jeśli ktoś z Was marzy o zwierzaku w domu – zapraszamy właśnie na Marmurową 4!

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź wspierają Schronisko dla Zwierząt już od kilku sezonów. Regularnie odwiedzają psy i koty, które szukają nowych domów, a także wspierają odpowiedzialne adopcje. Co jakiś czas przedstawiamy Wam także wybrane psiaki (chociaż chcielibyśmy wszystkie!), które są cudowne i gorąco pragną, aby ktoś je pokochał. 

Nie inaczej jest i tym razem. Jeśli ktoś z Was chciałby mieć swojego zwierzaka w domu, to teraz może stać się św. Mikołajem, ale takim na całe życie! Krysia Strasz, Agata WawrzyńczykMarta Wójcik przedstawiają dziś psie serducha, które czekają na nowy dom.

A oto nasi bohaterowie:

Ramona ma około 2 lata. Sunia została znaleziona w lesie w stanie skrajnego wychudzenia. Była przywiązana do drzewa (!)! w okolicy al. Ofiar Terroryzmu. Obok suni leżał karton z siedmioma jej szczeniakami. Dziś szczeniaki mają już nowe domy, ale Ramona nadal na swój czeka. To bardzo silny i energiczny pies, ale to wszystko dlatego, że próbuje swoją psią miłość oddać człowiekowi jak najmocniej. Mimo krzywd, które ją spotkały, lgnie do człowieka. Potrzebuje dużo troski i uwagi, dużo miłości, bo też sama ma jej w sobie niesamowicie dużo. 

Profil Ramonki na stronie schroniska: Ramona

 

Brusio jest w schronisku od 16 września 2018. Trafił tutaj po wypadku komunikacyjnym, w wyniku którego miał złamana łapę. Musiał przejść zabieg chirurgiczny. Gdy wbiegł na wybieg ciężko nam było w to uwierzyć, ponieważ Brusio biegał i skakał radośnie, machając przy tym energicznie ogonem. Brusio jest młody, ma około rok, więc jeszcze wiele lat życia przed nim. Warto dać mu ciepły dom, w którym będzie mógł wygrzać swoje małe kosteczki. 

Profil Brusia na stronie schroniska: Brusio

 

Nero trafił do schroniska niemal rok temu. Jest to już pies dorosły, około 8-letni, z bagażem życiowych doświadczeń. Gdy trafił do schroniska miał zmiany skórne. Teraz jego sierść jest gęsta i piękna, ale w oczach Nero długo szukaliśmy iskierki radości. A oczy ma piękne, niezwykle mądre. Widać w nich ogromną pokorę. Nero jest spokojny i przytulaśny, w nowym domu na pewno odwdzięczy się wielkim przywiązaniem.

Profil Nero na stronie schroniska: Nero

 

W łódzkim schronisku przebywa w sumie niemal 500 psów i kotów. Małe i duże, młode i stare, po różnych przejściach. Każde z nich czeka na swojego człowieka, którego będą mogły pokochać na całe życie i który ich pokocha. 

Wśród zwierząt schroniskowych są również takie, które w zasadzie nie znają innego domu niż schronisko. To szczeniaki! Tych również przy ul. Marmurowej nie brakuje.

schronisku

 

Zachęcamy Was do odwiedzenia fanpage schroniska na Facebooku – udostępniajcie posty, lajkujcie – każda pomoc jest na wagę złota!

Zapraszamy również na mecz 15 grudnia z KSZO Ostrowiec Św. Przed meczem i podczas niego będziemy prowadzić zbiórkę karmy oraz darów na rzecz łódzkiego schroniska dla zwierząt. A co jest najbardziej potrzebne?

Najlepszym podarunkiem jest karma (sucha i mokra), ale karma DOBREJ jakości. Lepiej podarować jej mniej, niż dużo ale karmy marketowej. Dobra karma dla PSÓW to taka, która zawiera dużo mięsa, a nie zboża (Britt, Dolina Noteci, Animonda, karma specjalistyczna – Royal Canin). Bardzo potrzeba jest też zawsze karma dla szczeniąt czy dla kociąt.

Zawsze bardzo przydają się: koce, ręczniki, prześcieradła. Ale NIE kołdry, NIE poduszki, materace, gąbki, śpiwory – NIC co ma wsad.

Jeśli chodzi o koty to najważniejsza potrzeba to też karma. Koty uwielbiają musy Gourmet, karmę Shiba. Potrzebna jest też karma specjalistyczna dla kotów z chorobami nerek, wątroby.