Po serii przedłużeń kontraktów przyszedł czas na pierwsze rozstanie. W sezonie 2019/2020 w biało-czerwono-białek koszulce nie zagra już Zuzanna Efimienko-Młotkowska

Reprezentacyjna środkowa dołączyła do ŁKS-u Commercecon Łódź dwa sezony temu. Wcześniej występowała m.in. w Atomie Trefl Sopot i włoskim Metalleghe Sanitars Montichiari. W Łodzi spędziła dwa satysfakcjonujące sezony – najpierw wicemistrzostwo, a potem mistrzostwo Polski. Do tego Łódzkie Wiewióry dwukrotnie meldowały się w turnieju finałowym Pucharu Polski. Te dwa wspólne sezony obfitowały w wiele wspaniałych momentów, chociaż nie obyło się również bez urazów. Zuzanna Efimienko-Młotkowska to jednak niezwykle ambitna zawodniczka. Wszyscy pamiętamy jej powrót do formy po operacji kolana między sezonami 2017/2018 i 2018/2019. Ciężko pracowała, aby szybko wrócić do pełnej dyspozycji. 

Tegoroczne mistrzostwo Polski jest pierwszym w seniorskiej karierze Zuzy. – Miałam wicemistrzostwa, miałam brązowy medal, ale to nigdy nie jest tak satysfakcjonujące jak mistrzostwo Polski – podkreśliła w jednym z wywiadów. – Potrzebowałam gdzieś trzech dni, żeby w to uwierzyć. Po obejrzeniu wszystkich zdjęć i filmików z podium w końcu dotarło do mnie, że to ja stoję tam na podium i mam złoty medal na szyi. 

Zuza dziękujemy za te dwa lata, za Twoją ciężką pracę i serce włożone w rozwój klubu. Dla nas zawsze już będziesz Łódzką Wiewiórą!