ŁKS Commercecon Łódź w ostatnim sparingu przed nowym sezonem pokonał 3:0 ekipę beniaminka Ligi Siatkówki Kobiet Energę MKS Kalisz. Drużyny rozegrały dodatkowego seta, w którym górą również były Łódzkie Wiewióry.

Ełkaesianki przystąpiły do tego spotkania bez, powracającej do pełni sił, Ewy Kwiatkowskiej. To jednak nie przeszkodziło im w odniesieniu pewnego zwycięstwa. Nie ustrzegły się jednak błędów własnych, co zaowocowało momentami przestojów w grze. W konsekwencji wysoko wypracowana przewaga malała. Mimo to ich zwycięstwo w trzech setach nie zostało nawet przez moment zagrożone. Również w czwartym dodatkowym secie okazały się lepsze od swoich rywalek, wygrywając do 15.

Kaliszanki celownik swojej zagrywki ustawiły zdecydowanie na Aleksandrę Wójcik, która przyjęła aż 24 piłki. Jej skuteczność w tym elemencie wyniosłą 42%. Świetnie w tym elemencie zaprezentowała się Regiane Bidias, która przyjęła 13 zagrywek. Skuteczność Brazylijki wyniosła aż 77%. Najwięcej punktów dla naszej ekipy zdobyła Monika Bociek – 17, w tym 4 blokiem i 13 z ataku.  

Skuteczność Łódzkich Wiewiór w przyjęciu to 52%, zaś w ataku 51%. Blokiem Ełkaesianki zdobyły w sumie 14 punktów, a z zagrywki 5. 

ŁKS Commercecon Łódź – Energa MKS Kalisz 3:0 (4:0)
(25:14, 25:18, 25:18) (25:15)

Składy zespołów:
ŁKS Commercecon Łódź: Nichol (5 pkt.), Bidias (9), Wójcik A., (11), Bociek (17), Alagierska (10), Efimienko-Młotkowska (8), Strasz (L) oraz Szczyrba (2), Wawrzyńczyk (4), Gajewska (3), Korabiec (L) i Wójcik M. (1)
Energa MKS Kalisz: Wańczyk (8), Janicka (9), Strózik (2), Budzoń (1), Cygan (8), Kecman (12), Głowiak (L), Sobolewska (1), Andrzejczak (2), Dybek (1), Nowak i Kulig