W meczu 5. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet ŁKS Commercecon Łódź pokonał 3:1 #VolleyWrocław. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana środkowa Ełkaesianek – Joanna Pacak, która zdobyła 19 punktów. 

Pierwszy punkt w meczu należał do Karoliny Fedorek, która skończyła atak po dłużej akcji. Po stronie ŁKS-u Commercecon Eva Mori dobrze rozumiała się z Joanną Pacak, która wszystkie trzy ataki z rzędu zakończyła zdobyczą punktową. Na dwupunktowe prowadzenie (5:3) łodzianki wyszły po mocnym ataku Moniki Bociek. Przewaga gospodyń zmniejszyła się po udanym bloku Kasprzak do jednego punktu (10:9). Chwilę później tym samym odwdzięczyła się wrocławiankom Joanna Pacak. Po autowej zagrywce Oli Wójcik goście ponownie tracili już tylko jeden punkt, a w kolejnej akcji zablokowana została Katarina Lazović (15:15). Ełkaesianki nie zamierzały jednak odpuszczać i ponownie wyszły na prowadzenie. Przy stanie 19:16 o czas poprosił trener Wojciech Kurczyński. Blok Wójcik/Pacak skutecznie zatrzymał Aleksandrę Rasińską i ŁKS Commercecon Łódź prowadził 21:18. Kiwka Katariny Lazović dała gospodyniom piłkę setową (24:21). Ostatecznie Łódzkie Wiewióry zwyciężyły 25:22.

Po ataku Katariny Lazović ŁKS Commercecon wyszedł na prowadzenie 6:4 w drugim secie. W kolejnej akcji „oczko” dołożyła ze środka Joanna Pacak, a szkoleniowiec rywalek poprosił o czas. As serwisowy Natalii Murek dał wrocławiankom remis 8:8. Obie drużyny walczyły o każdy punkt. Po kiwce Mori łodzianki prowadziły 13:12, ale w kolejnej akcji atak skończyła Gancarz. Przy stanie 14:15 o czas poprosił Marek Solarewicz. Po ataku Rasińskiej wrocławianki wyszły na dwupunktowe prowadzenie (18:16) i o kolejny czas poprosił trener gospodyń. Gdy z przechodzącej piłki w aut zaatakowała Monika Bociek #VolleyWrocław prowadził już czterema punktami. Na zagrywce po stronie gości szalała Natalia Murek, a koleżanki dokładały punkty na siatce. W końcówce Monikę Bociek zmieniła, powracająca po kontuzji, Izabela Kowalińska. I to właśnie blok na atakującej ŁKS-u zakończył drugą partię wygraną gości 25:21.

W trzecim secie przy prowadzeniu wrocławianek 9:7 o czas poprosił trener Marek Solarewicz. Na boisku w miejsce Evy Mori pojawiła się Nicole Edelman. As serwisowy Lazović dał remis 12:12, a o przerwę poprosił trener gości. Skuteczny atak Rasińskiej wyprowadził #VolleyWrocław na prowadzenie 15:14. Gospodynie odwróciły wynik m.in. dzięki dobrym zagrywkom Kowalińskiej (18:15). Po ataku Lazović gospodynie prowadziły 21:18. Punkt blokiem dołożył duet Mori/Pacak, a o czas poprosił szkoleniowiec #VolleyWrocław. 20. punkt dla przyjezdnych zdobyła efektownym atakiem Karolina Fedorek. Gospodynie jednak walczyły do końca. Dwukrotnie szczelny blok postawiły Kowalińska oraz Pacak i ŁKS Commercecon cieszył się z wygranej 25:20.

Pierwszy punkt w czwartej odsłonie zdobyła Ola Wójcik, obijając ręce rywalek, a kolejne „oczko” dołożyła z zagrywki Joanna Pacak. Po autowym ataku Izy Kowalińskiej na prowadzenie 4:3 wyszły zawodniczki z Wrocławia. Skuteczny atak Murek dał im dwupunktową przewagę 5:3. Przyjezdne grały coraz skuteczniej, wychodząc nawet na prowadzenie 14:10. Wtedy jednak do walki ruszyły Ełkaesianki, mozolnie odrabiając straty. Po ataku Joanny Pacak mieliśmy remis 17:17. Blok Izy Kowalińskiej na Aleksandrze Rasińskiej dał łodziankom prowadzenie 18:17. Kolejny blok, tym razem w wykonaniu Wójcik/Kwiatkowska na Rasińskiej powiększył przewagę do trzech punktów. O czas poprosił trener Kurczyński. Na 23:19 kiwnęła Eva Mori. Łodzianki nie wypuściły już prowadzenia z rąk i triumfowały 25:20, a w całym meczu 3:1. 

MVP: Joanna Pacak

ŁKS Commercecon Łódź  – #VolleyWrocław 3:1
(25:22, 21:25, 25:20, 25:20)

Składy zespołów:
ŁKS: Mori (4), Pacak (19), Wójcik (9), Lazović (14),  Bociek (5), Alagierska (2), Strasz (libero) oraz Kowalińska (17), Kwiatkowska i Edelman
#Volley: Gancarz (8), Rasińska (19), Murek (16), Mras (1), Kasprzak (10), Fedorek (5), Dzikowicz (libero) oraz Wers, Felak, Gajewska i Irzemska