Adrian Chyliński dołączył do ŁKS Commercecon Łódź w lipcu 2022 roku. Kilka miesięcy później świętował z Łódzkimi Wiewiórami mistrzostwo Polski. Praca i zaangażowanie Adriana zaowocowały ofertą poprowadzenia klubu spoza granic Polski, a Zarząd klubu przystał na prośbę trenera, aby rozwiązać umowę za porozumieniem stron.

Adrian Chyliński dołączył do naszego zespołu jako doświadczony trener-asystent. Swój warsztat szlifował w PGE Skrze Bełchatów, Metrze Warszawa, IŁ Capital Legionovii Legionowo, w reprezentacjach Szwajcarii i Węgier. – Przychodzę do klubu z wielkimi tradycjami i aspiracjami, który będzie grał o najwyższe cele, więc będzie to gra pod presją – mówił przed rozpoczęciem pracy w ŁKS Commercecon Łódź. – Jest to na pewno gigantyczna zmiana, możliwość rozwoju, złapania doświadczenia międzynarodowego. 

W sezonie 2022/2023 Adrian Chyliński wraz z całym sztabem szkoleniowym udowodnił, że z presją radzi sobie bardzo dobrze, a efektem było zdobycie mistrzostwa Polski i udział w finale Pucharu Polski. Nabyte doświadczenie sprawiło, że Adrian otrzymał ofertę poprowadzenia klubu spoza granic Polski w roli pierwszego trenera i zdecydował się przyjąć ofertę. Zarząd ŁKS Commercecon Łódź zgodził się rozwiązać kontrakt za porozumieniem stron.

Chciałem przede wszystkim podziękować kibicom. To w jakiś sposób nas wspierali, dopingowali, oprawy, które wykonywali na meczach to był europejski top. Było to niesamowite przeżycie i spełnienie marzeń. Natomiast życie potrafi napisać scenariusze, których nigdy byśmy się nie spodziewali – przyznaje Adrian Chyliński. – Dostałem ofertę, która mogłaby się już nie powtórzyć w przyszłości. Porozmawialiśmy z Prezesem i uznaliśmy, że może to być dobre rozwiązanie. Dziękuję za to i za wsparcie, które dostałem. Wiarę, że mogę osiągnąć sukces w nowej roli. Chciałem podziękować wszystkim pracownikom klubu, z którymi mamy super kontakt, drużynie i wszystkim, którzy nas wspierali. Było i jest to dla mnie bardzo emocjonalne pożegnanie, natomiast trzeba ruszać dalej i odnaleźć się w nowej roli. Nie chcę się żegnać na zawsze, dlatego mówię do zobaczenia. Czuję, że jeszcze kiedyś się spotkamy! Klubem Łodzi jest ŁKS!

Adrian, dziękujemy! Powodzenia w nowej roli!