Dziś na stadionie Łódzkiego Klubu Sportowego przy al. Unii 2 odbyła się wspaniała akcja czytania dzieciom z łódzkich szkół. Tematyka czytanych książek dotyczyła oczywiście sportu i rywalizacji według zasad fair-play. Akcja odbyła się pod hasłem „Czytasz – jesteś mistrzem! Czytanie jest OK!” z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Krzysztof Maciaszczyk (prezes Miejskiej Areny Kultury i Sportu w Łodzi), Artur Partyka (skoczek wzwyż, 12-krotny mistrz Polski w tej dyscyplinie), Elina Toneva (instruktorka Krav Magi) i Kazimierz Moskal (trener ŁKS Łódź). W roli delegatów zespołu piłkarskiego ŁKS-u wystąpili Jan GrzesikArtur Bogusz.

ŁKS Commercecon reprezentowała Klaudia Gajewska, która przeczytała fragment książki „Klekusi i Klekusia przygody przy siatce”. Na spotkanie z dziećmi osobiście przyjechał również autor tej książki – Marcin Młynarczyk. Jak widać można z powodzeniem łączyć funkcję Dyrektora Kancelarii Marszałka Urzędu Marszałkowskiego woj. łódzkiego z pisaniem książek z przesłaniem dla dzieci. W dorobku Marcin Młynarczyka poza opowieścią o przygodach Klekusi i Klekusia są również: „O Skoczusiu, co psoty zamienił na trening i złoty medal zdobył” oraz „Dumne Orły to my!!!”.

Przypomnijmy, że w tworzeniu książki „Klekusi i Klekusia przygody przy siatce” pomogli siatkarze i siatkarki z regionu łódzkiego, wzbogacając historię bocianów o opowieści z własnego sportowego życia. ŁKS Commercecon Łódź reprezentowały Krysia Strasz, Iza KowalińskaZuzia Efimienko-Młotkowska.

Dzieci z łódzkich szkół miały okazję wysłuchać fragmentów wybranej prozy, ale również zadać pytania znakomitym sportowcom o ich zainteresowania literackie i dorobek sportowy.