Dołączała do ŁKS-u Commercecon Łódź jako medalistka w kategoriach młodzieżowych. Po trzech sezonach jako Łódzka Wiewióra dołożyła do swoich sukcesów mistrzostwo Polski oraz dwa brązowe medale. Aleksandra Wójcik – dziękujemy za piękne trzy lata!

Przygodę z siatkówką Ola rozpoczęła w MKS-ie Świdnica, a następnie kontynuowała szkolenie w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZPS Sosnowiec. W 2013 roku przeniosła do Legionowa, a trzy lata później podpisała kontrakt z Muszynianką Muszyna. W małopolskim klubie spędziła dwa lata, a następnie zdecydowała się na przeprowadzkę do Łodzi.

Już w pierwszym sezonie jako Łódzka Wiewióra odniosła wielki sukces, zdobywając pierwsze w karierze seniorskie mistrzostwo Polski. Rok później dołożyła do kolekcji brązowy krążek MP. W sezonie 2020/21 powtórzyła ten sukces i zawiesiła na szyi kolejny brąz mistrzostw Polski. Oczywiście poza rozgrywkami TAURON Ligi świetnie zaprezentowała się w Lidze Mistrzyń i wraz z ŁKS-em Commercecon awansowała do turnieju finałowego Pucharu Polski.

W minionym sezonie TAURON Ligi Ola Wójcik wystąpiła w 32 meczach, zdobywając 322 punkty (w tym 13 z zagrywki i 19 blokiem). Przyjęła w sumie 80 zagrywek ze skutecznością 48,76% (perfekcyjnie 24,81%). Jej skuteczność w ataku w przekroju całego sezonu wyniosła 39,67%. Została wyróżniona również 1 statuetką MVP meczu. 

Po trzech wspólnych sezonach nasze drogi się rozchodzą, jednak Ola już na zawsze pozostanie dla nas Łódzką Wiewiórą, która wielokrotnie dostarczyła wszystkim wiele radości nie tylko swoją grą, ale również walecznym charakterem. 

Lisu dziękujemy za wszystko!