Ma na swoim koncie 10 tytułów mistrzyni Brazylii. Z reprezentacją swojego kraju dwa razy sięgnęła po złoty medal mistrzostw Ameryki Południowej, a w 2019 roku zdobyła srebro w Lidze Narodów. Po rocznej przerwie powraca na siatkarskie parkiety i wierzymy, że zrobi to w wielkim stylu. Do dziupli Złotych Wiewiór w sezonie 2023/2024 dołącza Amanda Campos!

Lista osiągnięć Amandy jest bardzo długa. Otwiera ją 10 tytułów mistrzyni Brazylii. Dwukrotnie zdobyła również wicemistrzostwo kraju. W 2013 i 2015 roku odbierała złoto Klubowych Mistrzostw Ameryki Południowej.

Z reprezentacją Brazylii w 2017 roku wygrała turniej Volley Masters Montreux i Grand Prix. W 2017 i 2019 roku zdobyła mistrzostwo Ameryki Południowej. Do swoich sukcesów dołożyła również srebro w Pucharze Wielkich Mistrzyń i srebro w Lidze Narodów.

W swojej karierze reprezentowała głównie kluby brazylijskie, m.in. Brasilia Volei i Sesc Rio de Janeiro Flamengo. W 2021 roku przeniosła się do Turcji, gdzie reprezentowała PTT Spor Kulübü. Niestety w trakcie rozgrywek uległa poważnej kontuzji, dlatego ostatnie miesiąca poświęciła na powrót do zdrowia i wysokiej formy. – Poprzedni sezon w Turcji spędziłam w dużej mierze na rehabilitacji, ale teraz nie mogę doczekać się rozpoczęcia sezonu i jestem gotowa do gry – deklaruje Amanda.

Nowa przyjmująca ŁKS Commercecon jest w Łodzi od kilku dni. Jakie są jej pierwsze wrażenia? – Próbuję już powiedzieć kilka słów po Polsku. Bardzo mi się tu podoba, szczególnie nastawienie ludzi do mnie – podkreśla.

Amanda przyznaje, że przed podpisaniem kontraktu rozmawiała z Brazylijkami, które w poprzednich latach reprezentowały ŁKS Commercecon Łódź, a także z Robertą Ratzke, która z Łódzkimi Wiewiórami zdobyła już dwa medale mistrzostw Polski. – W ŁKS-ie grało kilka moich koleżanek i słyszałam same dobre rzeczy o tym klubie i jego niesamowitych kibicach.

Amanda witaj w dziupli!