W ostatnim meczu turnieju Amica Cup 2017 siatkarki ŁKS Commercecon Łódź zmierzyły się z niepokonaną dotychczas drużyną Dresdner SC. Stawką meczu było pierwsze miejsce w zawodach. Aby osiągnąć ten cel łódzka drużyna musiała wygrać 3:0. Spotkanie było również okazją do rewanżu, bowiem w ubiegłym tygodniu obie ekipy zmierzyły się ze sobą w Dreźnie. Wtedy po pięciosetowym boju lepsze okazały się łodzianki. Tym razem niemiecka ekipa wzięła rewanż, również wygrywając po tie-breaku.

Niemiecki zespół chciał szybko rozstrzygnąć sprawę zwycięstwa w całej imprezie i szybko objął prowadzenie 11:8, na które trener ŁKS-u Commercecon zareagował wzięciem czasu. Niewiele to pomogło i przy stanie 12:17 szkoleniowiec łodzianek zdecydował się wykorzystać drugą przerwę. Zespół z Drezna kontrolował jednak przebieg gry i pierwszego seta zasłużenie wygrał 25:17, zapewniając sobie zwycięstwo w turnieju.

Drugi set lepiej zaczęły łodzianki, ale rywalki zniwelowały stratę i wyszły na prowadzenie 9:7. Nie trwało to jednak długo, bo siatkarki z Drezna pomyliły ustawienie i na tablicy pojawił się remis. Po zamieszaniu związanym z pozycjami na boisku szybciej do dobrej gry powróciły Niemki, osiągając trzypunktową przewagę. Ełkaesianki nie złożyły jednak broni i doprowadziły do remisu 17:17 a następnie odjechały rywalkom, wygrywając set  25:20.

Zawodniczki z Drezna wyraźnie rozluźniły się po zapewnieniu sobie triumfu w turnieju i po porażce w drugim secie, trzeciego rozpoczęły przegrywając 3:8. Świetnie za to radziły sobie łodzianki, budując bezpieczną przewagę 13:6 i nie zamierzały na tym poprzestać. Gdy na tablicy pojawił się wynik 20:8, trener Masek pozwolił odpocząć Izie Kowalińskiej i Lucie Muhlsteinovej, wprowadzając do gry Agatę Wawrzyńczyk ora Dominikę Mras. Ostatecznie ełkaesianki wygrały tę partię, pozwalając siatkarkom z Niemiec na zdobycie jedynie 12 punktów.

Niemki nie zamierzały oddać jednak tego meczu bez walki i czwartą partię rozpoczęły od prowadzenia 5:2. Łodzianki szybko poprawiły swoją grę i doprowadziły do remisu 7:7 i rozkręcały się z akcji na akcję. Trener rywalek poprosił o przerwę, kiedy przewaga ełkaesianek urosła do pięciu punktów przy stanie 16:11. Przyniosło to oczekiwany efekt i Niemki odrobiły od razu trzy punkty, więc szkoleniowiec ŁKS-u zareagował wzięciem czasu. Nie był to jednak okres dobrej gry jego podopiecznych i siatkarki z Drezna zdołały wyjść na prowadzenie 18:17. Lepiej rozegrały również końcówkę wygrywając 25:21.

Tie-break rozpoczął się od wyrównanej gry i na zmianę stron zespoły schodziły przy prowadzeniu łodzianek 8:7. Obie drużyny walczyły z całych sił i o zwycięstwie decydowała zacięta końcówka, w której górą były siatkarki z Drezna, wygrywając 15:12, a całe spotkanie 3:2. Tym samym zwycięstwo w turnieju powędrowało do Niemiec, a siatkarki ŁKS Commercecon Łódź zajęły ostatecznie w Amica Cup 2017 2. miejsce.

ŁKS Commercecon Łódź – Dresdner SC 2:3
(17:25, 25:20. 25:12, 21:25, 12:15)

Składy zespołów:
ŁKS Commercecon Łódź: Kwiatkowska, Efimienko, Bidias, Sielicka, Muhlsteinova, Kowalińska, Strasz (libero) oraz McClendon, Wawrzyńczyk i Mras
Dresdner SC: Apitz, Jasper, Hodanova, Korhonen, Planinsec, Wezorke, Schoot (libero) oraz Bugg, Schwabe i Petter