Czas na pierwszy transfer na sezon 2022/2023! W ostatnich latach w seniorskim zespole ŁKS-u Commercecon Łódź debiutują młode i utalentowane zawodniczki sekcji młodzieżowej ŁKS Siatkówka Żeńska. Nie inaczej będzie w tym sezonie. W TAURON Lidze zadebiutuje atakująca Anastasiia Hryshchuk!

Ma 18 lat, doskonałe warunki fizyczne i boiskową odwagę godną Łódzkiej Wiewióry. W barwach Łódzkiego Klubu Sportowego gra już kilka lat, reprezentując dotychczas zespoły sekcji młodzieżowej ŁKS-u Siatkówka Żeńska. 

W 2021 roku Nastka zajęła z zespołem juniorek 6. miejsce w mistrzostwach Polski, zaś kilka dni później z drużyną  juniorek młodszych wywalczyła brązowy medal MP oraz została wybrana najlepszą atakującą turnieju finałowego. W sezonie 2021/2022 odebrała w Sport Arenie, podczas uroczystej gali Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej, w imieniu drużyny juniorek pamiątkowy dyplom dla mistrzyń województwa łódzkiego. Było to jednocześnie symboliczne zamknięcie pewnego etapu w jej karierze.

Już wkrótce w hali przy alei Unii Lubelskiej 2 rozpocznie kolejny rozdział. W sezonie 2022/2023 Anastasiia Hryshchuk będzie miała okazję zadebiutować w TAURON Lidze oraz Lidze Mistrzyń. 

W samych superlatywach o Nastce wypowiada się trener Wojciech Blomberg. – Anastasiia imponowała od samego początku. Nie tylko warunkami fizycznymi, ale też swoją pracowitością. Jak tylko ją zobaczyłem, wiedziałem, że stoi przed mną nieoszlifowany diament – mówi o popularnej „Nasti” jej pierwszy trener w Polsce. 

Przyjechała do Polski w wieku 15 lat. Zostawiła za sobą rodzinę i swoje dotychczasowe życie, by spróbować sił na naszych rodzimych parkietach. Początkowo była cicha i zagubiona, jednak od początku miała w sobie to „coś”, co przyciągało do niej dziewczyny. Nastii po prostu nie da się nie lubić. Nawet gdy się nie uśmiecha, to oczy mówią co innego – dodaje szkoleniowiec ŁKS-u Siatkówka Żeńska. 

Anastazję wśród innych zawodniczek wyróżnia atletyczna budowa ciała oraz niesamowita siła fizyczna. Myślę, że niejedna seniorka mogłaby pozazdrościć Nasti siły uderzenia w ataku i zagrywce. Przez te trzy lata spędzone w Polsce zdobyła brązowy medal MP kadetek oraz otrzymała w tych samych zawodach nagrodę dla najlepszej atakującej – podkreśla trener Wojciech Blomberg. – To już przeszłość. Teraz trzeba się skupić na tym, co przed nią. Pomimo rzadko spotykanego talentu czeka ją jeszcze wiele pracy na treningach. Siatkówka młodzieżowa i seniorska to w sumie dwa inne sporty, jednak jestem przekonany, że pokaże się z jak najlepszej strony i będzie o Nastii głośno w Polsce. Tego z całego serca jej życzę – kończy szkoleniowiec.

W samych superlatywach o młodej Wiewiórze wypowiada się również Katarzyna Sielicka. – Nastię mogliśmy obserwować już od dłuższego czasu, bo jako utalentowana, młoda dziewczyna trafiła do naszego zespołu juniorskiego. Pod okiem trenerów Świty i Blomberga zrobiła ogromny postęp, który został dostrzeżony przez szkoleniowców innych klubów, a także reprezentacji Polski. Dlatego zależało nam bardzo, aby Nastia kontynuowała swój rozwój w Łódzkim Klubie Sportowym, jednocześnie mając nadzieję, że jej talent poparty solidną pracą przyniesie korzyści dla obu stron – podkreśla dyrektor ds. sportowych ŁKS-u Commercecon Łódź.

Za Nastią trzy lata spędzone w sekcji młodzieżowej ŁKS-u Siatkówka Żeńska. Które z momentów będzie wspominać najmilej? – Każdy sezon będę wspominać bardzo miło, bo to są niesamowite wspomnienia z najlepszymi trenerami i zawodniczkami. Aczkolwiek najbardziej udany sezon, który najmilej wspominam, to sezon, w którym razem z dziewczynami i naszymi trenerami Wojciechem Blombergiem i Krystianem Kaczmarskim ugraliśmy brązowy medal na mistrzostwach Polski (w 2021 roku) – mówi atakująca. 

Jakie nasza Wiewióra ma cele związane z debiutem w ekstraklasie? – Będzie to mój debiut na tak profesjonalnej scenie, więc  chciałabym jak najwięcej nauczyć się od doświadczonych koleżanek, korzystając z okazji jaką mam. I oczywiście chcę pokazać się z jak najlepszej strony trenerom i kibicom!

Anastasiia przyznała, że przychodzi do pierwszego zespołu ze świadomością, że siatkówka młodzieżowa i seniorska mocno się od siebie różnią. – Szczerze mówiąc nie miałam okazji jeszcze rozmawiać ze starszymi koleżankami na temat tego, jak to jest i jaka jest różnica. Aczkolwiek sama wiem, że siatkówka młodzieżowa to inna bajka. Jest to już przeszłość i  muszę się skupić na tym, co będzie w poważnej seniorskiej siatkówce – podkreśla.

Nastia witaj w drużynie! Jesteśmy pewni, że to będzie fantastyczna nowa przygoda!