ŁKS Commercecon Łódź rozstrzygnął spotkanie 7. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet przeciwko Wiśle Warszawa bez straty seta. Zespół Marka Solarewicza przystąpił do meczu bez chorej  Moniki Bociek.

W pierwszym secie gospodynie wyszły na prowadzenie 3:1 po bloku Klaudii Alagierskiej, aby po kolejnych trzech akcjach powiększyć przewagę do stanu 6:1. O pierwszy czas poprosiła trener Agnieszka Rabka. Przewaga Ełkaesianek rosła ekspresowo. Po ataku Izabeli Kowalińskiej było już 12:2. Gdy walkę na siatce wygrała Olczyk, Wisła zdobyła 6. punkt, tracąc 12 do rywalek. Przy tak wysokiej przewadze trener Marek Solarewicz w miejsce Katariny Lazović wprowadził Darię Szczyrbę, a Klaudię Alagierską zastąpił Klaudią Gajewską. Ostatecznie ŁKS Commercecon zwyciężył 25:16.

Początek drugiej partii był już bardziej wyrównany. Po ataku Marcyniuk warszawianki traciły do gospodyń tylko 2 punkty, zaś w kolejnej akcji zablokowały Katarinę Lazović. Remis 8:8 mieliśmy po kolejnym skutecznym ataku Marcyniuk. Skuteczna akcja duetu Mori/Pacak wyprowadziła gospodynie na prowadzenie 13:11. W kolejnej akcji punkt z ataku dołożyła Aleksandra Wójcik i o czas poprosiła trener Wisły. Autowy atak Lazović dał przyjezdnym 17. punkt i mimo prowadzenia o czas poprosił trener Marek Solarewicz. Nie wybiło to jednak z rytmu Olczyk, która po przerwie wykonała dwie punktowe zagrywki. Mistrzynie Polski utrzymały jednak koncentrację do końca i triumfowały 25:22.

W trzecim secie po ataku Izabeli Kowalińskiej łodzianki cieszyły się z prowadzenia 3:1. Atak Lipskiej w siatkę dał ŁKS-owi 5. punkt, zaś w kolejnej akcji ręce warszawskiego bloku obiła kapitan łodzianek. Przy stanie 7:2 dla gospodyń o czas poprosiła Agnieszka Rabka. Szósty punkt Wisła zdobyła po efektownym ataku Połeć, ale po stronie ŁKS-u Commercecon odpowiedziała kiwką Eva Mori. Ambitnie walczące warszawianki doprowadziły do remisu 10:10 i o czas poprosił Marek Solarewicz. Mocny atak Alagierskiej dał gospodyniom prowadzenie 15:13. W kolejnej akcji piłka również powędrowała do środkowej Łódzkich Wiewiór i ponownie akcja zakończyła się punktem dla ŁKS-u. Mistrzynie Polski zdobywały punkty również po błędach rywalek (autowy atak Lipskiej na 17:14). Atak z piłki przechodzącej Evy Mori dał gospodyniom prowadzenie 19:16. W końcówce Ełkaesianki włączyły piąty bieg i po ataku Izabeli Kowalińskiej zwyciężyły 25:19.

MVP: Klaudia Alagierska

ŁKS Commercecon Łódź – Wisła Warszawa 3:0
(25:16, 25:22, 25:19)

Składy zespołów:
ŁKS: Mori (7), Kowalińska (13), Pacak (4), Alagierska (14), Wójcik (9), Lazović (12), Strasz (libero) oraz Gajewska (1), Szczyrba i Korabiec (libero)
Wisła: Olczyk (4), Mikołajewska (10), Lipska (9), Marcyniuk (6), Połeć (7), Szymańska (7), Adamek (libero) oraz Urbanowicz (1)

fot. Paweł Ciesielski