Przed ŁKS-em Commercecon Łódź mecz 1/8 Pucharu Polski. Łódzkie Wiewióry zagrają w tej fazie rozgrywek z Roleskim Grupą Azoty Tarnów, czyli tegorocznym beniaminkiem TAURON Ligi. Pucharowy rywal Ełkaesianek plasuje się aktualnie na 9. miejscu w ligowej tabeli. ŁKS Commercecon Łódź zajmuje pozycję lidera. 

W sezonie 2022/2023 Łódzkie Wiewióry będą łączyć grę w TAURON Lidze z występami w Lidze Mistrzyń oraz Pucharze Polski. W najbliższych dniach zespół czekają dwa spotkania – w środę (9.11) we własnej hali mecz Pucharu Polski z Roleskim Grupą Azoty Tarnów, zaś w piątek (11.11) na wyjeździe mecz ligowy z Energą MKS Kalisz.

Najbliższy przeciwnik Ełkaesianek plasuje się na 9. miejscu w tabeli ekstraklasy. Beniaminek TAURON Ligi ma na koncie porażkę 1:3 z OnlyBio Pałacem Bydgoszcz i zwycięstwo 3:2 z Energą MKS Kalisz. Wygrana z MKS-em z pewnością wzmocni pewność siebie tarnowianek. – Nie jesteśmy zespołem do bicia, każda z nas ma coś do udowodnienia i nie tylko sobie. Robimy to, co potrafimy i chcemy grać coraz lepiej – powiedziała po tym meczu Klaudia Świstek, przyjmująca Roleskiego.

Tarnowianki z pewnością przyjadą do Łodzi z myślą o tym, aby „ugryźć” ŁKS Commercecon Łódź, a może nawet sprawić niespodziankę. Doskonale bowiem wiemy, że w Pucharze Polski w poprzednich latach nieoczekiwanych wyników nie brakowało.

Tymczasem Ełkaesianki w końcu chciałyby odnieść sukces w rozgrywkach Pucharu Polski, a na pewno nie mają w planie odpadnięcia na tym etapie. Aktualnie Łódzkie Wiewióry zajmują fotel lidera TAURON Ligi. Po dwóch kolejkach mają na koncie dwie wygrane 3:0 – z UNI Opole i IŁ Capital Legionovią Legionowo. Co więcej, trener Alessandro Chiappini rotuje składem i w obu meczach dał pograć wszystkim swoim zawodniczkom.

Budujemy tę drużynę pod względem umiejętności i mentalu – podkreślała po meczu z Legionovią Klaudia Alagierska-Szczepaniak, która jako jedna z reprezentantek dołączyła do drużyny tuż przed rozpoczęciem ligi. – Pracujemy również nad stylem, dla siebie i dla kibiców, bo chcemy, żeby ta siatkówka wyglądała na jak najwyższym poziomie. 

Przed kibicami siatkarskie emocje w łódzkiej Sport Arenie. Spotkanie Pucharu Polski ŁKS Commercecon Łódź – Roleski Grupa Azoty Tarnów rozpocznie się 9 listopada o godzinie 18:00.