Niedzielne (28.02.) spotkanie TAURON Ligi pomiędzy zespołami ŁKS-u Commercecon Łódź i E.Leclerc Moya Radomki Radom będzie szóstym od powrotu obu ekip do ekstraklasy. Początek spotkania zaplanowano na 20:30, transmisję z meczu przeprowadzi telewizja Polsat Sport. 

Wyniki dotychczasowej rywalizacji przemawiają na korzyść Łódzkich Wiewiór. Łodzianki wygrały wszystkie pięć spotkań, tracąc w sumie tylko dwa sety, w tym jeden w meczu z pierwszej części rundy zasadniczej obecnego sezonu.

Przypomnijmy, że grudniowe spotkanie było debiutem, powracającego na ławkę trenerską ŁKS-u Commercecon, Michala Maska. Chociaż stary-nowy szkoleniowiec podkreślał, że ciężko szukać w tym meczu jego myśli trenerskiej, to Wiewióry zaprezentowały się w Radomiu z naprawdę dobrej strony, mimo iż w ich szeregach zabrakło Krystyny Strasz. Libero łodzianek przed tym spotkaniem doznała urazu kości jarzmowej, który wyeliminował ją z gry na dwa miesiące. 

Obecnie Ełkaesianki trenują w komplecie, z kolei w szeregach Radomki prawdopodobnie zabraknie rozgrywającej Katarzyny Skorupy, która leczy kontuzję nadgarstka i wszystko wskazuje na to, że będzie gotowa do gry dopiero w fazie play-off. Z drugiej strony radomianki mają teraz w swoich szeregach dwie nowe zawodniczki – przyjmującą Samarę Rodrigues De Almeidę i środkową Kornelię Moskwę, więc spotkanie w Łodzi może wyglądać zupełnie inaczej niż to z pierwszej części fazy zasadniczej.  

Oba zespoły są podrażnione porażką w półfinale Pucharu Polski. ŁKS Commercecon uległ Chemikowi Police, zaś Radomka przegrała z Grot Budowlanymi. W tabeli TAURON Ligi wyżej plasują się radomianki (2. miejsce), które wygrały 16 z 20 dotychczasowych ligowych spotkań. Łodzianki są na 4. pozycji z 13 wygranymi i 7 porażkami. 

O tym, która drużyna zwycięży przekonamy się w niedzielę wieczorem. Początek meczu o godzinie 20:30. Transmisja w Polsacie Sport.