Brazylijska atakująca Daniela Cechetto, która dołączyła do „dziupli” Łódzkich Wiewiór przed sezonem 2024/2025, rozstaje się z ŁKS-em Commercecon. W ubiegłym sezonie Cechetto wraz z drużyną świętowała wicemistrzostwo Polski.

ŁKS Commercecon Łódź był dla Danieli Cechetto pierwszym europejskim klubem w karierze. Do Łodzi trafiła z brazylijskiego Unilife Vôlei Maringá. Większą część sezonu 2024/2025 Brazylijka spędziła na leczeniu i rehabilitacji po poważnej kontuzji kolana.

Przed rozgrywkami 2025/2026 zawodniczka zapewniała, że jest już gotowa do gry, jednak jej plany pokrzyżowały kolejne urazy i problemy zdrowotne. W TAURON Lidze Cechetto rozegrała 13 spotkań, zdobywając 47 punktów. Brazylijka w barwach Łódzkiego Klubu Sportowego zadebiutowała również w siatkarskiej Lidze Mistrzyń.

Kontrakt z Danielą Cechetto został rozwiązany za porozumieniem stron.

Dziękujemy Danieli za dumne reprezentowanie biało-czerwono-białych barw i życzymy dużo zdrowia oraz wszystkiego, co najlepsze w przyszłości.

fot. Michał Szymański